Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рішення 57 сесії 6 скликання від 30.07.2015р. № 1


 

 

ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ  ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

П»ЯТДЕСЯТ  СЬОМА  СЕСІЯ    ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ

 

від 30 липня 2015р.                                               № 1                                                                                                                                                                           

Про порядок найменування та перейменування назв вулиць, провулків,  площ, скверів та парків у смт. Якимівка

            Керуючись Законами України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного(нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012р. №989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про благоустрій населених пунктів», з метою впорядкування розгляду питань стосовно найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смт. Якимівка, Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

 В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Положення про порядок найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смт. Якимівка (додається).

 2. Доручити селищному голові утворити та затвердити склад комісії з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смтЯкимівка шляхом розпорядження .

 3. Встановити, що питання, пов’язані з найменуванням та перейменуванням назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смт. Якимівка, розглядає селищна рада на пленарних засіданнях.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань регулювання соціальних відносин, роботи з молоддю, культури і спорту (голова комісії – Фесик В.О.).

 

 

Якимівський селищний  голова                                                   М.Є.Чишко

  

 

 Затверджено

рішення селищної ради

 від 30.07.2015р. № 1

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, площ, скверів та парків у смт. Якимівка

1. Загальні положення

 1.1. Положення про порядок найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, площ, скверів та парків у смтЯкимівка (надалі – Положення) розроблене з метою впорядкування механізму розгляду питань щодо найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проїздів, площ, скверів та парків (надалі – Об’єкти селищного підпорядкування) у смтЯкимівка.

 1.2. Це Положення визначає умови і порядок найменування або перейменування Об'єктів  селищного підпорядкування, розташованих на території смтЯкимівка.

 1.3. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

 вулиця – смуга території селища, обмежена геодезично фіксованими границями – червоними лініями, яка призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами – складовими елементами вулиці;

 провулок – обмежені двома вулицями два ряди будинків із проїздом та проходом між цими рядами;

 проїзд – невелика вулиця, що з'єднує дві інші вулиці;

 площа – велике, рівне, спеціально незабудоване місце в місті;

 сквер – упорядкована й озеленена ділянка площею від 0,02 га до 2,0 га, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населених місць, призначена для короткочасного відпочинку населення.

парк – самостійний архітектурно – організаційний комплекс площею понад 2 га, який виконує санітарно – гігієнічні функції та призначений для короткострокового відпочинку населення. 

2. Підстави та умови найменування або перейменування

Об’єктів селищного підпорядкування

 2.1. Найменування або перейменування Об'єктів селищного підпорядкування здійснюється для задоволення потреб територіальної громади смтЯкимівка в однаковому розумінні і використанні назв вулиць, провулків,  площ, скверів та парків, розташованих на території смтЯкимівка, а також з метою закріплення місцевих топонімів, увічнення пам'яті односельців, інших фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, пов'язаних з історією України та смтЯкимівка.

 2.2. Найменування або перейменування Об'єктів селищного підпорядкування проводиться з обов'язковим врахуванням загальноселищних інтересів, а також географічних, історичних, топонімічних, культурних та інших особливостей Об'єктів селищного підпорядкування, які планується найменувати або перейменувати.

 2.3. При найменуванні або перейменуванні Об'єктів селищного підпорядкування не допускається повторення вже існуючих назв інших Об’єктів селищного підпорядкування, які знаходяться у межах смтЯкимівка.

 2.4. Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які:

 2.4.1. Внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України.

 2.4.2. Здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини.

 2.4.3. Зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

 2.5. Об'єктам селищного підпорядкування ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті .

 2.6. У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти Об’єкту селищного підпорядкування, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у разі якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

 2.7. Назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються з метою:

 2.7.1. Популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України.

 2.7.2. Формування історичної свідомості Українського народу.

 2.7.3. Сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя.

 2.8. Об'єктам селищного підпорядкування присвоюються імена тих фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, які пов’язані з Об'єктами селищного підпорядкування, яким ці імена та назви присвоюються.

 2.9. Імена фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються Об'єктам селищного підпорядкування лише після проведення громадського обговорення.

 

 

3. Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про найменування або перейменування Об’єктів селищного підпорядкування

 3.1. Громадське обговорення проводиться з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення.

 3.2. Громадське обговорення проводиться на основі цього Положення та відповідно до чинного законодавства України.

 3.3. Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

 3.4. Організатором громадського обговорення є голова комісії з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смтЯкимівка.

 3.5. Рішення про проведення громадського обговорення приймається його організатором та повинно містити:

 3.5.1. Питання, що виноситься на громадське обговорення.

 3.5.2. Строк проведення громадського обговорення.

 3.5.3. Перелік заходів, які планується здійснити у рамках такого обговорення.

 3.5.4. Відповідальних осіб.

 3.6. Організатори громадського обговорення самостійно визначають форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація) виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених учасників та власних організаційних можливостей.

3.7. Громадське обговорення передбачає:

 3.7.1. Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення, що містить відомості про:

 3.7.1.1. Найменування організатора громадського обговорення.

 3.9.1.2. Найменування Об’єкта селищного підпорядкування, якому пропонується присвоїти ім'я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події.

 3.7.1.3. Ім'я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі, та обґрунтування такої пропозиції.

 3.7.1.4. Осіб, що внесли пропозицію щодо присвоєння імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події.

 3.7.1.5. Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників.

 3.7.1.6. Поштову адресу та (або) адресу електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень та заперечень).

 3.7.1.7. Місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення.

 3.7.1.8. Прізвище та ім'я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення.

 3.7.1.9. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення.

 3.7.2. Опрацювання організаторами громадського обговорення висловлених пропозицій (зауважень) щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та проведення аналізу поданих пропозицій (зауважень).

 3.7.3. Узагальнення та оприлюднення результатів громадського обговорення.

 3.8. Строк проведення громадського обговорення обчислюється з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення і повинен становити не менш як два місяці.

3.9. Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Якимівської селищної ради.

3.10. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення.

3.11. Пропозиції (зауваження) реєструються організатором громадського обговорення.

3.12. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

3.13. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

3.14. Організатор громадського обговорення протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.

3.15. Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, оприлюднюються організатором громадського обговорення у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення та невідкладно надсилаються голові комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та споруд у смтЯкимівка.

4. Комісія з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смтЯкимівка

 4.1. Комісія з питань найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та парків у смтЯкимівка (надалі – Комісія) утворюється з метою глибокого фахового вивчення і підготовки до розгляду на сесії Якимівської селищної ради питань з найменування та перейменування вулиць, провулків, інших об'єктів селищного підпорядкування.

 4.2. Склад Комісії з фахівців у галузі історії, краєзнавців, громадських діячів і представників відповідних депутатських комісій та посадових осіб Якимівської селищної ради у складі голови, секретаря та членів Комісії затверджує селищна рада.

 4.3. Голова Комісії керує роботою Комісії та головує на її засіданнях.

 4.4. Робота Комісії проводиться гласно.

 4.5. У засіданнях Комісії за запрошеннями можуть брати участь представники засобів масової інформації та громадськості селища; голови відповідних постійних депутатських комісій, а також інші депутати селищної ради з правом дорадчого голосу.

 4.6. Комісія у своїй діяльності керується цим Положенням, розпорядженнями селищного голови, рішеннями виконавчого комітету, рішеннями селищної ради та іншими чинними законодавчими та підзаконними нормативно-правовими актами України.

 4.7. Засідання Комісії вважаються правочинними за умови присутності більше 1/2 її членів.

 4.8. Комісія має право:

 4.8.1. Отримувати додаткові документи, які необхідні для повного і всебічного вивчення питання щодо найменування або перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та та парків у смтЯкимівка.

 4.8.2. Проводити історико-краєзнавчу, наукову та інші види експертиз.

 4.9. З метою попереднього поглибленого вивчення окремих питань Комісія може збиратися позачергово.

 4.10. Комісія приймає рішення у вигляді рекомендації, і воно вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 2/3 членів Комісії, що присутні на засіданні.

 4.11. Протокол засідання Комісії підписують її голова та секретар.

 4.12. Організаційне забезпечення роботи Комісії здійснює секретар комісії.

 4.13. Голова, секретар і члени Комісії працюють на громадських засадах.

 

5. Порядок формування та розгляду подання про присвоєння Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій

 5.1. Подання про присвоєння Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій – письмовий документ, що містить пропозицію про присвоєння конкретно визначеним Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та вноситься на розгляд селищної ради, уповноваженої присвоювати Об’єктам селищного підпорядкування імена фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій.

 5.2. Пропозиції про присвоєння Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій надсилаються у формі письмових звернень установами, організаціями, підприємствами, громадянами та їх об'єднаннями на ім’я селищного голови.

 5.3. Звернення про присвоєння Об’єкту селищного підпорядкування імені фізичної особи, назви ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події повинно містити:

 5.3.1. Найменування суб'єкта, якому вноситься звернення.

 5.3.2. Найменування суб'єкта, який підготував звернення, із зазначенням його адреси, контактних даних.

 5.3.3. Пояснювальну записку, в якій міститься обгрунтування необхідності присвоєння Об’єкту селищного підпорядкування імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події із зазначенням підстав та умов присвоєння відповідного найменування згідно з підставами та умовами, визначеними у розділі 2 цього Положення.

 5.3.4. Інформаційну довідку про фізичну особу, ім'я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, що пропонується присвоїти Об'єкту селищного підпорядкування (з метою забезпечення достовірності інформації про фізичну особу, ім'я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події інформаційна довідка з відповідною пропозицією повинна містити посилання на офіційне джерело інформації).

 5.3.5. Перелік документів, що додаються до звернення.

 5.4. Якимівський селищний голова разом зі своїми пропозиціями скеровує звернення безпосередньо до голови Комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ та скверів у смтЯкимівка.

5.7. Комісія розглядає звернення, узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення,  на своїх засіданнях, які голова Комісії скликає не пізніше, ніж через 5 робочих днів з дня отримання узагальненого звіту за результатами громадського обговорення.

 5.8. Рішення Комісії у тижневий термін подається на розгляд виконавчого комітету селищної ради.

5.9. Враховуючи рішення виконавчого комітету, голова Комісії невідкладно формує проект рішення про присвоєння відповідним Об’єктам селищного підпорядкування імен фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та скеровує його на розгляд сесії селищної ради у порядку, передбаченому Регламентом селищної ради.

6. Заключні положення

 6.1. Голова Комісії у тижневий термін з дня прийняття селищною радою рішення про найменування та перейменування Об’єктів селищного підпорядкування забезпечує повідомлення селищних комунальних підприємств, БТІ, Якимівський районний відділ ГУМВС у Запорізькій області, Реєстраційну службу Якимівського управління юстиції, відділ ведення державного реєстру виборців Якимівської РДА, іншим установам  та організаціям.

6.2. У тижневий термін голова Комісії оприлюднює рішення селищної ради про перейменування вулиць, провулків,  площ, скверів та парків у смтЯкимівка у засобах масової інформації. (газета«Слово трудівника»  та на офіційній веб- сторінці селищної ради).

6.3. У двомісячний термін селищна рада забезпечує виготовлення та встановлення табличок з новими назвами вулиць, провулків, площ та скверів у смтЯкимівка.

6.3.1. Фінансування заходів, у тому числі виготовлення та встановлення пам’ятних дошок, знаків або символів, пов’язаних із присвоєнням найменувань або перейменувань об’єктів благоустрою за пропозиціями виконавчого органу місцевого самоврядування та громадян, проводиться за рахунок коштів селищного бюджету.

6.3.2. Фінансування заходів, у тому числі виготовлення та встановлення пам’ятних дошок, знаків або символів, пов’язаних із присвоєнням найменувань або перейменувань об’єктів благоустрою за пропозиціями громадських організації або юридичних осіб, проводяться за рахунок коштів ініціаторів.

 

 

 

Секретар селищної ради                                                     Н.С.Кузнєцова