Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Проекти рішень третьої сесії сьомого скликання


                    
УКРАЇНА
                        
ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА 
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ТРЕТЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 23 лютого 2018 року                     № 86                                     смт Якимівка                                                    

Про затвердження фінансової підтримки 23 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Якимівської об’єднаної  територіальної громади на 2018-2022  роки
              
З метою фінансової підтримки державної пожежно-рятувальної частини № 23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області, відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі Кодексу цивільного захисту України, державної цільової соціальної програми «Розвитку цивільного захисту»,  ст.ст. 82, 85, 86 та 91 Бюджетного Кодексу України  Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

ВИРІШИЛА: 
1.    Затвердити Програму забезпечення матеріального резерву Якимівської об’єднаної територіальної громади для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2018-2022 роки  (додається).
2.    Фінансовому відділу Якимівської селищної ради забезпечити фінансування Програми за умови наявності вільних коштів.
3.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров'я та соціальної політики.

Селищний голова                                                                 В.М. Громихіна

Забара М.С. 9-12-51

Затверджено
Рішенням третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від 23.02.2018 № _


ПРОГРАМА
фінансової підтримки 23 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Якимівської об’єднаної  територіальної громади на 2018-2022  роки 

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ
1.Обгрунтування Програми.
1.1. Стан техногенної та пожежної безпеки  Якимівської об’єднаної  територіальної громади та інших явищ, які сприяють виникненню надзвичайних ситуацій;
1.2. Основа економіки громади;
1.3. Взаємозв’язок соціально-економічного розвитку громади з попередженням та ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
2.Цілі Програми.
3. Вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
4.Етапи виконання Програми.
5.Механізм реалізації Програми.
5.1.Методи виконання програмних завдань;
5.2.Фінансове забезпечення Програми;
5.3.Використання коштів субвенції;
5.3.Виконавці Програми.
6.Очикувані кінцеві результати виконання Програми.

1.Обгрунтування Програми.  

Програма забезпечення матеріального резерву Якимівської об’єднаної  територіальної громади для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2018 – 2022 роки (надалі Програма), розроблена на підставі Кодексу цивільного захисту України, державної цільової соціальної програми «Розвитку цивільного захисту»,  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.ст. 82, 85, 86 та 91 Бюджетного Кодексу України  та відповідних загальнодержавних, обласних та районних програм.

1.1. Стан техногенної та пожежної безпеки  Якимівської об’єднаної  територіальної громади та інших явищ, які сприяють виникненню надзвичайних ситуацій

До складу Якимівської об’єднаної  територіальної громади входять 32 населених пункти колишніх Якимівської селищної ради, Володимирівської, Горківської, Радивонівської,  Давидівської, Розівської, Таврійської, Переможненсьської, Черноземенської, Шелюгівської сільських рад. Адміністративним центром Якимівської ОТГ є смт. Якимівка.
На території громади розташовано і діють 19  потенційно небезпечних об’єкти, з яких 1 - хімічно небезпечний – КП «Запоріжоблводоканал» ЕЦ Західний груповий водовід, газопостачання природнього газу здійснюється Якимівським цехом природного газу ПрАТ «Запоріжгаз».
Газопостачання природного газу здійснюється 2-ма ГРП в смт. Якимівка
    До об’єкті в реалізації нафтопродуктів відносяться п’ять  АЗС. Транспортування каналізаційних стоків в смт. Якимівка здійснюється 2-ма КНС ТОВ «Акімжилсервіс». 
Хімічно небезпечний об’єкт – КП «Запоріжоблводоканал» ЕЦ Західний груповий водовід, розташовано за адресою: автодорога Якимівка-Таврійське 8 км,  територія підприємства має благоустрій та асфальтована, загальна площа складає 4 га знаходиться за межами населених пунктів. До основних небезпечних виробничих дільниць відносяться  хлораторна. Найбільшу небезпеку представляє хлор  зберігається близько 900,0 кг. Максимальна загрузка 2,8 т хлору. На території об’єкта функціонує диспетчерська служба, також мається об’єктова система оповіщення та встановлена система раннього виявлення аварійних ситуацій.
 Газопостачання району здійснюється через газопровід середнього тиску від Мелітопольського району, в районі газопостачання здійснюється через ГРП №1,2 смт. Якимівка, ГРП представляють собою будівлі 4-ї ступені горючості, з розташуванням у них технологічного обладнання. Транспортування природного газу здійснюються через технологічні трубопроводи. В приміщенні ГРП розташовані обладнання системи-контролю за параметрами роботи. Кожна будівля ГРП має огорожу що виключає доступ сторонніх осіб до будівлі ГРП.
    Водопостачання питною водою селища Якимівка здійснюється із підземних джерел 12-а артезіанськими свердловинами, потужністю від 0,6-1,2 тис. м3/д.
    По території Якимівського району проходять  наступні повітряні лінії електромережі:
-    ЛЕП 10 кВ. -36 ліній.
-    ЛЕП 35кВ. -10 ліній.
-    ЛЕП 150 кВ. -2 лінії.
-    ЛЕП 330 кВ. -1 лінія.
Район перетинають дві автомобільні дороги державного значення E105 (Харків—Сімферополь) протяжністю 35 км та E58 (Маріуполь—Одеса) протяжністю 13 км.
Район перетинає залізнична дорога зі станцією Якимівка, яка обслуговує пасажирські та вантажні перевезення. Крім того, на залізниці, що проходить через с. Дружба  розташована зупинка перегон 1267-ий кілометр, яка обслуговує лише пасажироперевезення на приміських електропоїздах. Довжина залізниці по території району становить 35 км.
На території Якимівського району розташовані Богатирське та Шелюговське лісництва ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство загальною площею  3302 га. Та  полезахисні насадження 2536 га. 
Найбільш ймовірними негативними явищами, які можуть виникнути або поширитись на території громади можуть бути:
- аварія на ПНО та ОПН району пов’язані з пожежами, вибухами;
- аварії на транспортних магістралях, вузлах та розв’язках пов’язані з розливом нафтопродуктів  та з послідуючим їх спалахом; 
- аварії на вибухо- та пожежонебезпечних об’єктах АПК;
- аварії на електричних мережах;
             - аварії на мережах житлово-комунального господарства;
    - аварії на мережах, об’єктах та спорудах електрозв’язку;
    - пожежі в природних екосистемах, об’єктах господарювання та в житловому секторі;
  - загибель людей на водних об’єктах  та у зрошувальних каналах;
- підтоплення території району в результаті надмірного випадіння опадів, інтенсивного танення снігу;
    - виникнення осередків інфекційних захворювань;
    - шквальні вітри, пильні бурі, урагани, снігові заноси, утворення наледі  (ожеледь).

1.3.Основа економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади

Основу економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади обумовлює її географічне, кліматичне та ресурсне становище.
Завдяки наявності значних сільськогосподарських угідь, основною галуззю економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади - є сільське господарство, в якої зайнято майже 50% працездатного населення громади 
Враховуючи значні території сільськогосподарських угідь, об’єднана громада потребує підвищеного матеріально-технічного забезпечення аварійно-рятувальних та пожежних підрозділів, які, нажаль, продовжують працювати на застарілій техніці і обладнанні.

1.3. Взаємозв’язок соціально-економічного розвитку Якимівської об’єднаної  територіальної громади з попередженням та ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

Значне кількість площ сільськогосподарських угідь і кількості населених пунктів при створенні об’єднаної громади, а також бурхливо зростаючий сільськогосподарський потенціал Якимівської об’єднаної  територіальної громади, нажаль, значно опереджає розвиток інженерної інфраструктури та пов'язаною з нею соціальної сфери громади що підвищує ризики виникнення  надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
На державну пожежно-рятувальну частину № 23 ГУ ДСНС України у Запорізькій  області покладено обов’язки з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, виконання рятувальних робіт при стихійних лихах тощо, робота щодо ідентифікації та  знищення виявлених вибухонебезпечних предметів у вигляді як сучасних боєприпасів так і боєприпасів минулих війн. 
У зв’язку з тим, що 23 Державна пожежно-рятувальна частина за відсутності місцевої пожежної охорони є єдиним пожежно-рятувальним підрозділом на території громади то в межі обслуговування ДПРЧ-23 відноситься вся територія Якимівської об’єднаної  територіальної громади. Значна кількість  населених пунктів знаходяться на значній відстані (35-45 км) від місця розташування частини. 
Тільки за 2017 рік особовий склад ДПРЧ-23 здійснив понад 216 виїздів на ліквідацію пожеж, 12 разів був задіяний для гасіння лісових пожеж на території Богатирського та Шелюгівського лісництв на загальній площі 44 Га, неодноразово виїжджав на рятування людей при дорожньо-транспортних пригодах та надавав допомогу комунальним службам селища з ліквідації пошкоджень водогону та підтоплень населених пунктів.
Також у 2017 році проведено ідентифікацію та  знищення виявлених вибухонебезпечних предметів у вигляді, як сучасних боєприпасів так і боєприпасів минулих війн в загальній кількості 68 одиниць.
Таким чином  особовий склад ДПРЧ-23 безпосередньо сприяє захисту життя членів громади та соціально-економічному розвитку селища та об’єднаних  територій.   

2.Цілі Програми

Вирішення зазначених питань потребують значних матеріальних ресурсів. 
Нажаль, економічний стан України, не дає можливості фінансування ДСНС Україні, і, як наслідок ДПРЧ-23, у повному обсязі, що приводить до відсутності паливно-мастильних матеріалів, застарілої матеріально-технічної бази як то: автотранспорту, пожежного та аварійно-рятувального обладнання, спорядження, засобів індивідуального захисту особового складу та засобів зв’язку, підтримки у належному стані будівель та споруд частини, створенню належних умов праці особовому складу, що спотворює умовам недостатнього:
-    забезпечення особової і майнової безпеки громадян та юридичних осіб під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів;
-    виявлення, попередження і розкриття злочинів і адміністративних правопорушень у сфері пожежної і техногенної безпеки;
-    гасіння пожеж та ліквідації їх наслідків;
-    проведення профілактичної роботи щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки;
-    проведення нагляду за станом пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ, організацій, закладів відпочинку та оздоровлення;
-    забезпечення безпеки людей не водних об’єктах;
-    ліквідацію вибухонебезпечних предметів, тощо. 
Виходячи з наведеного, ціллю Програми є надання фінансової допомоги для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення профілактики виникнення пожеж та аварій, громадської безпеки при виникненні надзвичайних ситуацій, вирішення питань щодо матеріально-технічного забезпечення та створення належних умов праці особового складу 23 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області, яка обслуговує територію Якимівської об’єднаної  територіальної громади.
.

 

3. Вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

Вважаючи досить складне фінансове становище держави, єдиним способом вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків є залучення додаткового цільового фінансування ДПРЧ-23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
Враховуючи зацікавленість Якимівської об’єднаної територіальної громади у вирішенні зазначених питань, а також у межах діючого законодавства, зокрема Бюджетного Кодексу України єдино можливим додатковім джерелом фінансування Програми є надання Якимівською селищною радою цільових субвенції ГУ ДСНС України у Запорізькій області з метою забезпечення ДПРЧ-23 необхідними пожежним та рятувальним обладнанням, спорядженням, запасними частинами, паливно-мастильних матеріалами, засобами індивідуального захисту особового складу для підвищення її боєздатності. 
Зазначені проблемні питання можливо вирішити через:
- укладання Якимівською селищною радою на підставі цієї Програми договору з ГУ ДСНС України у Запорізькій області щодо виділення щорічних цільових субвенцій, порядку їх використання, звітності та відповідальності сторін договору; 
- встановлення жорсткого контролю за надходженнями та видатками коштів субвенції з   метою   запобігання   їх   нецільового використання.

4.Етапи виконання Програми

Виконання програми складається з підготовчого циклу та етапів безпосереднього виконання.
Підготовчим циклом є:
- безпосередньо затвердження цієї Програми сесією Якимівської селищної ради ;
- передбачення та включення субвенції при щорічному формуванні та затверджені бюджету Якимівської селищної ради у сумі не менш 132000 грн;
- укладання відповідного договору між Якимівською селищною радою та ГУ ДСНС України у Запорізькій області;
Безпосередньо виконання Програми передбачається у два етапи:
            -  щорічне перерахування субвенції на рахунок ГУ ДСНС України у Запорізькій області для потреб ДПРЧ-23;
            - встановлення контролю за цільовим використанням субвенції;
            - повернення, у разі невикористання, коштів на рахунок Якимівської селищної ради. 


5.Механізм реалізації програми    

Механізм реалізації Програми передбачає насамперед: координацію заходів з виконання Програми;
- об'єднання зусилля та інтересів Якимівської селищної ради, ГУ ДСНС України у Запорізькій області та ДПРЧ-23; 
- на підставі договору укладеному між Якимівською селищною радою та ГУ ДСНС України у Запорізькій області передбачити умови та цілі використання субвенції.

5.1.Методи виконання програмних завдань

Реалізація Програми передбачає; 
- передбачення бюджетом Якимівської селищної ради надання субвенції;
- укладання Якимівською селищною радою договору з ГУ ДСНС України у Запорізькій області;

5.2. Фінансове забезпечення програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок бюджету Якимівської селищної ради.
За підрахунками виконання програмних завдань потребує фінансування на період 2018 – 2022 роки 532 тис. грн. з розкладом по роках: 2018 р. – 132 тис. грн..; 2019 р. – 100 тис. грн.. 2020 р. – 100 тис. грн.; 2021 р. – 100 тис. грн. і 2022 р. – 100 тис. грн.. 
.
З метою забезпечення фінансування Програми необхідно щорічно (2018-2022 рр.) передбачати бюджетом Якимівської селищної ради виділення субвенції у сумі 132 тис. грн..

5.3. Використання коштів субвенції
Кошти наданої субвенції мають цільове призначення, передбачене цією Програмою і використовуються ГУ ДСНС України у Запорізькій області виключно на цілі і потреби ДПРЧ-23, згідно запланованого та погодженого з Якимівською селищною радою щорічного кошторису та укладеного договору.
Кошти субвенції можуть використовуватись виключно на забезпечення ДПРЧ-23:
- паливно-мастильними матеріалами;
- аварійно-рятувальним обладнанням та спорядженням;
- запасними частинами для аварійно-рятувального обладнання та автотехніки;
- захисним одягом та засобами індивідуального захисту особового складу;
- засобами зв’язку;
- ремонтом пожежно-рятувальних транспортних засобів;
- придбання будівельних матеріалів та готових виробів з метою ремонту, оновлення та підтримання у належному технічному стані будівель та споруд частини;
- придбання комп’ютерної та оргтехніки;
- придбання котла на твердому паливі для опалення будівлі частини. 


5.4.Виконавці програми

Координацію усіх дії, пов'язаних з виконанням Програми покласти на виконавчий комітет та планово-бюджетну комісію Якимівської селищної ради.
Безпосереднім виконавцем Програми визначити виконавчий комітет Якимівської селищної ради.
Відповідальними особами за фінансове забезпечення програми визначити 1-го заступника Якимівського селищного голови ____________. та заступника селищного голови з фінансових питань ________________.
Контроль за виконанням Програми покласти на Якимівського селищного голову Громихіну В.М. та планово-бюджетну комісію Якимівської селищної ради.

6.Очікувані кінцеві результати виконання Програми.

Очікувані кінцеві результати виконання Програми: забезпечення ДПРЧ-23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області, яка обслуговує територію Якимівської об’єднаної  територіальної громади усім необхідним спорядженням та обладнанням, належними умовами праці особового складу, з метою підтримки постійної боєздатності частини для попередження негативних наслідків та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 
КОШТОРИС 
запланованих видатків з коштів субсидії, наданої Якимівською селищною радою на 2018 рік для підтримки ДПРЧ-23

№№
з/п    Найменування    Одиниця виміру    кількість    Орієнтовна
цінагрн.    Вартість
грн
1    Закупівля бензину А-92    л    2000    27.00    54000,00
2    Закупівля автошин на а/м ЗІЛ-131 АЦ    шт.    4    7000,00    28000,00
3    Закупівля та встановлення котла на твердому паливі    шт.    1    40000,00    40000,00
4    Закупівля запчастин для автомобілів            10000,00    10000,00
    Разом                 132000,00

                    
УКРАЇНА
                        
ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА 
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ТРЕТЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 23 лютого 2018 року                     №  87                                    смт Якимівка                                                    

Про затвердження Програми забезпечення публічної безпеки і профілактики злочинності на території Якимівської об’єднаної територіальної громади, розвитку матеріально-технічної бази Якимівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області на 2018-2019 роки
              
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  ст.ст. 82, 85, 86 та 91 Бюджетного Кодексу України  Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

ВИРІШИЛА: 
1.    Затвердити Програму забезпечення публічної безпеки і профілактики злочинності на території Якимівської об’єднаної територіальної громади, розвитку матеріально-технічної бази Якимівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області на 2018-2019 роки  (додається).
2.    Фінансовому відділу Якимівської селищної ради забезпечити фінансування Програми за умови наявності вільних коштів.
3.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  з питань депутатської діяльності і етики, регламенту, законності, правопорядку, гласності та зв’язку з громадськістю.

Селищний голова                                                                 В.М. Громихіна

Забара М.С. 9-12-51


Затверджено
рішення третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від 23.02.2018 № _


ПРОГРАМА
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУБЛІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І  ПРОФІЛАКТИКИ ЗЛОЧИННОСТІ НА ТЕРИОРІЇ ЯКИМІВСЬКОЇ ОБ”ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ, РОЗВИТКУ МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЯКИМІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ГУНП В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ  НА 2018 – 2019 РОКИ


Якимівка – 2018 р.

1. Загальні положення.
Програма забезпечення публічної безпеки і профілактики правопорушень на території Якимівської об’єднаної територіальної громади, розвитку матеріально-технічної бази Якимівського ВП Мелітопольського ВП ГУПН в Запорізькій області (далі - ВП) на 2018 – 2019 роки  (далі – Програма) розроблена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1209-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року», з метою забезпечення ефективності здійснення узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень, удосконалення інформаційно-аналітичного та матеріально – технічного забезпечення профілактичної діяльності.
 Якимівський район  протягом  останніх  років  посідав одне з перших місць в Запорізькій області  по рівню злочинності, кількості правопорушень, зокрема, в майновій сфері та в громадських місцях. 
У 2017 році цю негативну динаміку вдалось змінити на краще і тому підтвердження статистичні дані. 
За 12 місяців 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено на 946 злочинів менше ніж у 2016 році (419/1365) при цьому розкрито було 228 злочинів, або більше половини всіх зареєстрованих. Питома вага розкритих злочинів більша ніж у середньому по області (54,4% проти 42,5%).
Переважну більшість скоєних злочинів складали крадіжки. У 2017 році було зареєстровано 264 крадіжки майна громадян, з яких розкрили 122, або в процентному вигляді це 46,2% (у 2016 р. – 13%), по області цей показник становив 37,3%.
Позитивні результати у боротьбі зі злочинністю були досягнуті завдяки оновленню у 2017 році кількома службовими автомобілями, які у порівнянні з 2016 роком значно краще заправляються паливом.
Звичайно, наявність автомобілів, заправлених паливом не є великим важелем у розкритті злочинів, але ці дві складові надважливі у їх профілактиці. 
    У 2017 році запрацювали новостворені групи реагування патрульної поліції (далі – ГРПП), у кількості: 2 працівники на 1 службовому автомобілі у дві зміни до 21 години та після 21 години. За 12 місяців 2017 року працівниками ГРПП по гарячим слідам було розкрито 20 кримінальних правопорушень та складено 709 протоколів про адміністративне правопорушення, що на 135 протоколів більше ніж це було у 2016 році, і які були складені усіма службами відділення поліції (574).

2. Мета Програми
Метою програми – є реалізація на  території Якимівської об’єднаної територіальної громади державної політики в питаннях законності і правопорядку, оздоровлення  криміногенної  обстановки,  забезпечення профілактики правопорушень, громадської безпеки громадян, захисту їх  законних прав та  інтересів, підвищення ефективності взаємодії між місцевими органами влади і самоврядування з Якимівським ВП, удосконалення інформаційно - аналітичного та матеріально – технічного забезпечення та належна превентивна і профілактична діяльність Якимівського відділення поліції.

3. Основні завдання Програми.
3.1. Забезпечення належного захисту конституційних прав та свобод людини, у тому числі їх життя та здоров’я.
3.2. Підвищення рівня матеріального та технічного забезпечення Якимівського ВП.
3.3.Удосконалення методів роботи з розкриття та профілактики правопорушень у тісній співпраці з об’єднаною територіальною громадою;
3.4. Підвищення ефективності реагування працівників поліції на заяви і повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події
3.5. Покращення методів збору, фіксації, дослідження доказової бази, зокрема за порушеннями на дорогах, у громадських місцях, у місцях масового скупчення людей та інше.

4. Шляхи та засоби розв’язання проблеми.
4.1. Досягнення цілей Програми забезпечується повним і всебічним розумінням того, що питання безпеки в районі, боротьба зі злочинністю, захист прав і свобод громадян, їх життя та здоров’я – це справа не тільки правоохоронних органів, а й місцевої влади, яка також повинна стояти на сторожі порядку і добробуту мешканців громади.  

4.2. З метою належного виконання покладених на місцеву поліцію завдань, повноважень і обов’язків вкрай необхідно вирішити наступні проблеми:
-    придбання паливно-мастильних матеріалів;
-    поточні ремонти службового автотранспорту;
-    придбання та встановлення на території Якимівської ОТГ засобів якісного відеоспостереження з виведенням архівації у чергову частину Якимівського ВП для можливості цілодобової її перегляду та використання. 
-    ремонт  адміністративної будови, у тому числі підвального приміщення (тиру), яке використовується як захисна споруда цивільного захисту громадян.
-    проведення капітального та поточних ремонтів в будівлі ВП для створення більш комфортних умов роботи в ньому, прийому та перебування громадян.

5. Фінансове забезпечення Програми.
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок місцевого бюджету Якимівської об’єднаної територіальної громади.
Визначити розпорядником коштів по виконанню Програми Головне управління Національної поліції в Запорізькій області, як єдиного розпорядника всіх бюджетних коштів структурних підрозділів області.
  Обсяг фінансування Програми може уточнюватися в процесі складання проекту бюджету на відповідний рік.                                       
  Розрахунки, орієнтовані обсяги та джерела фінансування обсягів фінансування наведені у додатку до цієї Програми. 

6. Очікувані результати, ефективність Програми. 
        Ефективна превентивна робота працівників поліції ВП призведе до зменшення правопорушень на території Якимівської ОТГ.
1.    З покращенням умов роботи працівників поліції – покращаться й результати їх діяльності при виконанні службових обов’язків, що у свою чергу вплине на рівень довіри населення до місцевої поліції, у тому числі до влади, яка активно сприяла в цьому.
2.    При «боєздатній» поліції місцеві мешканці можуть змінити свої ставлення до служби в поліції та почнуть активніше поповнювати лави Якимівського ВП.

Розрахунок орієнтованих обсягів фінансування Програми забезпечення публічної безпеки і профілактики злочинності на території Якимівської об’єднаної територіальної громади, розвитку матеріально технічної бази  Якимівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області
на 2018-2019 роки.

1. Придбання новітнього устаткування для автоматичної обробки інформації та копіювально-розмножувальної техніки та спеціальної техніки.
       На сьогоднішній день поліцейські в Якимівському відділенні поліції користуються застарілою копіювальною та комп’ютерною технікою, яка не відповідає сучасним вимогам і потребує оновленню, тому для оснащення Якимівського ВП новітнім інформаційно-аналітичним устаткуванням необхідно нове обладнання: 
2018 рік – на суму 56000 грн.
2019 рік – на суму 56000 грн.

2 Придбання паливно-мастильних матеріалів для утримання та експлуатації автотранспорту.
Всього в Якимівському ВП знаходиться 11 службових автомобілів. В зв’язку з тим, що централізоване забезпечення паливно-мастильними матеріалами є частковим, найважливішим є робота чергової частини та патрульної поліції. Тому просимо забезпечити три службові автомобілі для чергової частини та груп швидкого реагування патрульної поліції. 
-    середня потреба 1 автомобіля в пальному на один день 10 літрів бензину. В місяць - 300 літрів. За рік один черговий автомобіль потребує – 3600 літрів. В грошовому еквіваленті – це 102600 грн. (з розрахунку, що ціна  пального марки АІ-92 в середньому складає 28 грн. 50 коп. за 1 літр). На рік на утримання всього автомобільного парку  потрібно – 10800 літрів на суму 307800 грн. Протягом дії Програми - 21600 літрів на суму 615600 грн.,  в тому числі по рокам:
2018 рік – на суму 307800 грн.
2019 рік – на суму 307800 грн.

3. Забезпечення безперебійної роботи чергової частини, у тому числі при виникненні надзвичайних ситуацій.
Для забезпечення безперебійної роботи чергової частини ВП, стійкого зв’язку з нею, службової лінії «102» необхідно: 
2018 рік: - безперебійне джерело живлення 1 одиниця – 2000 грн., 
-    автономний генератор живлення 1 одиниця - 10000 грн., 
-    заміна проводки в черговій частини – орієнтовно 2000 грн.

4. Придбання поліцейського однострою.
Формений одяг, це обличчя поліцейського. Так для візуального сприйняття поліцейського оточуючими необхідно його забезпечення зовнішнього вигляду. Комплект форменого одягу – брюки (500 грн.), кітель (450 грн.), сорочка (400 грн.), кашкет (250 грн.) та погони (100 грн.): 
2018 рік – 25 компл. на суму – 42500 грн.

Разом по рокам: 2018 рік – 420300 грн.
                                                  2019 рік – 363800 грн.


Начальник Якимівського відділення поліції
Мелітопольського відділу поліції
ГУНП в Запорізькій області
підполковник поліції                                      О.Л. Лєвін
                    
УКРАЇНА
                        
ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА 
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ТРЕТЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 23 лютого 2018 року                     №  88                                    смт Якимівка                                                    

Про затвердження Програми створення  і використання матеріальних резервів  для запобігання, ліквідації надзвичайних  ситуацій техногенного і природного характеру
та їх наслідків на території Якимівської селищної ради у 2018 році
 
  
 З метою реалізації державної політики у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного і природного характеру, ліквідації  їх наслідків, забезпечення виконання заходів захисту населення і територій та для проведення спеціальних робіт на території селищної ради відповідно до Закону України «Про захист населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру», ст. 34 Закону України «Про правові засади цивільного захисту», враховуючи постанову КМУ від 29.03.2001р. №308 «Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків», ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетного Кодексу України та відповідних загальнодержавних, обласних та районних програм Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

ВИРІШИЛА: 

1. Затвердити Програму забезпечення  матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків у 2018 році (додається).
2.  Доручити Якимівському  селищному голові  Громихіній В.М. укласти договори, передбачені Програмою з ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Якимівським РЕМ ПАТ "Запоріжжяобленерго".
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансування та планування соціально-економічного розвитку Якимівської селищної ради (голова комісії Дєдушев А.В.).

Селищний голова                                                                 В.М. Громихіна

Макаров С.Ю. 9-12-51

Затверджено
рішення третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від 23.02.2018 № _

ПРОГРАМА
забезпечення селищного матеріального резерву для запобігання
та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у 2018 році
1. Вступ.
         Програма створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Якимівської селищної ради у 2018 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Кодексу цивільного захисту України.
         В основу реалізації програми покладений принцип об’єднання зусиль державних і недержавних органів усіх рівнів для розв’язання проблеми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, з метою екстреного використання їх у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
2. Загальні положення
          Матеріальним резервами є будівельні матеріали, пальне, медикаменти, продовольство, техніка, технічні засоби та інші матеріальні цінності, призначені для проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.
         Матеріальні резерви, що використовуються для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створюються селищною радою для виконання заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, і надання термінової допомоги постраждалому населенню.
         Резерви створюються виходячи з максимальної гіпотетичної (прогнозованої) надзвичайної ситуації, характерної для селищ, галузі, об’єкта, а також передбаченого обсягу робіт з ліквідації її наслідків.
         Матеріальні цінності, що поставляються до резерву, повинні мати сертифікат відповідності на весь нормативний термін їх зберігання.
         Резерв розміщується на об’єктах, призначених або пристосованих для їх зберігання, а також на складах і базах підприємств, визначених селищною радою, з урахуванням їх оперативної доставки до можливих зон надзвичайних ситуацій.
         Накопичення, зберігання та облік резерву здійснюється за встановленими нормами та відповідно до річних графіків, затверджених головою селищної ради.
         Резерв використовується тільки для:
-         здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
-         проведення аварійно-рятувальних та невідкладних відновлювальних робіт;
-         ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
-         ліквідації наслідків надзвичайних подій з метою попередження переростання у надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру;
У разі недостатньої наявності резерву чи повного його використання, керівництво селищної ради звертається до районної державної адміністрації з проханням щодо залучення резервів вищого рівня.
         Відпуск матеріально-технічних цінностей з резерву здійснюється за розпорядженням селищного голови.
         Відповідальність за створення та накопичення резерву, контроль за його наявністю, станом та використанням покладається на керівників підприємств, установ та організацій, визначених селищною радою.
         Якимівська селищна рада здійснює методичне керівництво і контроль за створенням, зберіганням, використанням та поповненням матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
3. Обґрунтування необхідності розроблення та реалізації Програми.
         Державна політика України у сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру базується на вимогах Кодексу Цивільного захисту України,  ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетного Кодексу України та відповідних загальнодержавних, обласних та районних програм. Спрямованого на створення безпечних умов проживання людей на територіях, захисту об’єктів виробничого і соціального призначення, довкілля від надзвичайних ситуацій.
         Аналіз природних процесів за минулі роки показує, що в смт. Якимівка мають місце екстремальні метеорологічні явища (град, зливи, повені, снігові замети, пожежі в екосистемах, аварії електричних мереж), що можуть спричинити надзвичайні ситуації місцевого рівня. В окремих випадках вони набувають масштабного характеру і завдають значних збитків господарствам, населенню та регіону в цілому. Бурі, урагани, смерчі територією району проходять з періодичністю 1 раз на 5 років. В разі різкого танення снігового покриву в зимово-весняний період на території селищної ради можливі ускладнення повеневої обстановки. Про необхідність проведення на території селищної ради протипаводкових робіт свідчать значні збитки, що наносяться паводковими водами господарствам селищної ради. Крім того, є низка факторів, які сприяють виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру. До них належать: недотримання правил пожежної і техніки безпеки на виробництві та в побуті, недостатнє матеріально-технічне забезпечення виробництва та впровадження заходів щодо запобігання небезпечним техногенним явищам, низький рівень культури виробництва, свідомості громадян тощо. Виходячи з наведеного, ціллю Програми є надання фінансової допомоги для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення профілактики пожеж та аварій на електричних мережах селища, громадської безпеки при виникненні надзвичайних ситуацій, вирішення питань щодо матеріально-технічного забезпечення 23 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Якимівського РЕМ  ПАТ "Запоріжжяобленерго", які обслуговують територію Якимівської селищної ради. 
4. Мета і основні завдання Програми
         Програма розрахована на довгостроковий період. Спрямована на створення матеріального резерву для забезпечення безпечних умов проживання населення на території селищної ради , захист матеріальних і культурних цінностей та довкілля, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
         Мета Програми  - забезпечення захисту населення, території  від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
         Програма спрямована на досягнення взаємопов’язаних цілей, а саме:
-   визначення обсягів та джерел фінансування для створення матеріальних резервів;
-   здійснення заходів з накопичення та поповнення матеріальних резервів за встановленими нормами;
-   встановлення порядку зберігання та обліку резервів на пристосованих об’єктах;
-   здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
-  ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
-  проведення невідкладних відновлювальних робіт;
5. Фінансове забезпечення Програми.
                  Фінансування Програми здійснюється за рахунок бюджету Якимівської селищної ради. З метою забезпечення фінансування Програми необхідно у бюджеті на 2018 році  передбачити кошти у сумі  40 тисяч грн.                     
                 Накопичення необхідних резервів за встановленими нормами та матеріально-технічних ресурсів, які були використані під час ліквідації надзвичайної ситуації, проводитиметься у межах асигнувань, передбачених на реалізацію програми під час формування місцевого бюджету, а у разі необхідності – за рахунок видатків, затверджених шляхом внесення змін до бюджетів в установленому законодавством порядку.
6. Методи виконання програмних завдань
                 Реалізація Програми передбачає:
- накопичення бюджетом Якимівської селищної ради матеріально-технічних ресурсів для ліквідації надзвичайних ситуацій на території селищної ради, а саме:
•    для пожежно-рятувальної частини №23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області кошти у сумі 25 тисяч грн.,;
•    для Якимівського РЕМ ПАТ "Запоріжжяобленерго" кошти у сумі 15 тисяч грн.  
- укладання Якимівською селищною радою договорів з ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Якимівським РЕМ ПАТ "Запоріжжяобленерго".

7. Виконавці Програми
                    Координацію усіх дії, пов'язаних з виконанням Програми покласти на виконавчий комітет та комісію з питань бюджету, фінансування та планування соціально-економічного розвитку Якимівської селищної ради.
                    Безпосереднім виконавцем Програми визначити виконавчий комітет Якимівської селищної ради.
                     Відповідальними особами за фінансове забезпечення Програми визнати начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головний бухгалтер селищної ради  Тіхтілову О.В.
                     Контроль за виконанням Програми покласти на Якимівського селищного голову Громихіну В.М. та комісію з питань бюджету, фінансування та планування соціально-економічного розвитку Якимівської селищної ради.

8.  Кінцеві результати виконання Програми.
                      Очікувані кінцеві результати виконання Програми: забезпечення ДПРЧ-23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області та Якимівського РЕМ, які обслуговують територію Якимівської селищної ради, паливно-мастильними матеріалами для попередження негативних наслідків та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
 
               
Перший заступник селищного голови                                          Макаров С.Ю.