Головне меню

Авторизація


Архів записів

Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cанкції за несвоєчасне подання звіту з РРО з причини його несправності


З 1 січня 2014 року до суб’єктів господарювання, які зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій, застосовуються штрафні санкції.

Розмір санкції становить десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі неподання ними звітності та інформації, пов'язаної із застосуванням РРО, по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Часто причиною несвоєчасного подання звітності є несправність РРО або інші технічні причини, що призводять до неможливої автоматичної передачі накопиченої інформації.

У разі несправності РРО або неможливості передачі контрольно-звітної інформації через порушення зв'язку із сервером обробки інформації з будь-яких причин, РРО з модемом повинен забезпечувати накопичення такої інформації та автоматичну передачу накопиченої інформації до сервера обробки інформації після відновлення зв'язку.

Нормативний час для усунення пошкодження телекомунікаційної мережі та відновлення доступу до послуг Інтернет з встановленими значеннями показників якості не повинен перевищувати однієї доби.

Вирішення технічних проблем при поданні контрольно-звітної інформації, в тому числі пов'язаних з відсутністю зв'язку або нестабільною роботою каналу передачі даних, здійснюється в рамках договірних стосунків користувачів касової техніки, центрів сервісного обслуговування, інформаційних еквайєрів та операторів телекомунікаційних послуг.

У разі виходу з ладу РРО центри сервісного обслуговування зобов'язані забезпечувати відновлення його роботи протягом 72 годин.

На період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії, розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі – ОРО) та розрахункової книжки. При відновленні роботи РРО або постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість та виконати Z-звіт.

Після підключення до Системи зберігання і збору даних Міндоходів (персоналізації РРО) контрольно-звітна інформація про використання РРО передається органам доходів і зборів в електронній формі.

Таким чином, при технічній несправності РРО або порушення зв'язку із сервером обробки інформації з будь-яких причин, фінансові санкції до суб'єкта господарювання не застосовуються у разі передачі звітної інформації відразу після відновлення його роботи у встановлений законодавством термін.