Головне меню

Авторизація


Архів записів

Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДПІ Інформує


Чи визначені граничні розміри благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб ?

Законом визначені граничні розміри благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню податком на доходи.

Так, в будь-якій сумі, тобто без обмежень, не оподатковується благодійна  допомога, яка  направлена для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, ліків,  продуктів харчування, предметів речового забезпечення або інших  товарів (робіт, послуг) за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати або компенсації вартості ліків, донорських компонентів, виробів медичного призначення, платних послуг з лікування, послуг медичної реабілітації, санаторний – курортного оздоровлення.

Граничний розмір неоподатковуваної податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за визначеним Кабінетом Міністрів України переліком встановлений в  сумі,  що не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2014 році граничний розмір такої добродійної допомоги складає  1 млн 218 тисяч грн.

Податковий кодекс доповнений важливою нормою відносно сум допомоги, отриманої  волонтерами і направленою на потреби учасників антитерористичної операції.

Зокрема, суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів АТО,  на банківські рахунки для надання добродійної допомоги учасникам бойових дій антитерористичної операції не включатимуться в загальний оподатковуваний дохід і отже не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб. Слід зазначити, що вимога щодо включення до Реєстру благодійників, не буде застосовуватись до дати введення цього Реєстру.