Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Матеріали 18 сесії 7 скликання від 26.01.2017р.


ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ   ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІСІМНАДЦЯТА СЕСІЯ    СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від   26 січня 2017 року

смт. Якимівка                                                                                    №  2

Про звіт  шодо здійснення

державної регуляторної політики

виконавчим комітетом селищної ради у 2016 році

 

                            З метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", подальшого застосування ефективних, прозорих форм роботи органів місцевого самоврядування з громадськістю щодо захисту прав та законних інтересів територіальної громади, суб'єктів господарювання та активізацію їх співпраці, керуючись п.9 ч.1 ст. 26, п.7 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1. Взяти до відома звіт селищного голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом селищної ради за 2016 рік (додається).

 

2. Звернути увагу посадових осіб  виконкому селищної ради на недопустимість порушення регламенту виконання регуляторної процедури по проектах регуляторних актів.

 

3. Посадовим особам виконкому селищної ради при підготовці проектів рішень,  які спрямовані на правове регулювання господарських, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, забезпечити якісне та своєчасне виконання регуляторної процедури по проектах регуляторних актів.

 

4. Секретарю селищної ради забезпечити інформування населення громади  через засоби масової інформації, або на дошці оголошень, на сайті селищної ради  про зміст  цього рішення та зміст звіту селищного голови.

 

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі, підприємництва та благоустрою (голова: Харченко Р.О.)

 

    

 Селищний голова                                                              М.І. Захаров

Підготовлено: Кузнєцова Н.С., секретар селищної ради

Узгоджено: Самофалов С.А., юрист селищної ради

           

  Додаток

до рішення селищної ради

від 26 січня 2017 р.  № 2

 

 

Звіт

щодо здійснення державної регуляторної політики

виконкомом Якимівської селищної ради за 2016 рік

 

 

                       Виконання вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"  на місцевому рівні забезпечує конструктивний підхід до співпраці органів місцевого самоврядування та територіальної громади, суб'єктів господарювання, їх об'єднань.

                       На етапі впровадження правових та організаційних засад реалізації державної регуляторної політики формується принципова система управління, спрямована на переорієнтацію діяльності органів місцевого самоврядування по прийняттю зрозумілих, прозорих, правових рішень. Для розвитку цих процесів у селищній раді виконуються ряд заходів, окремі положення з яких носять довготривалий та постійний характер:

 

- планування регуляторної діяльності селищної ради;

 

- офіційне оприлюднення у визначений селищною радою спосіб проектів та регуляторних актів, аналізу їх регуляторного впливу на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища з метою одержання зауважень, пропозицій від громадян, суб'єктів господарювання, їх об’єднань, а також відкритості їх обговорення;

 

- відстеження ефективності дії регуляторних актів;

 

- недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними чи дублюють діючі регуляторні акти;

 

- оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності;

 

- проведення інвентаризації нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування на предмет їх відповідності вимогам засад державної регуляторної політики;

 

              Протягом 2016  року були підготовлені такі проекти регуляторних актів:

  • „Про затвердження Порядку встановлення особистого строкового сервітуту в

        смтЯкимівка та зразку договору  особистого строкового сервітуту”;

      -     „Про затвердження Правил розміщення  тимчасових споруд  для

        провадження підприємницької діяльності в смтЯкимівка”;

      -     „Про розгляд місцевих податків та зборів Якимівської селищної ради на 2016 рік”;

  • „Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку”;

      -     „Про встановлення ставок єдиного податку”;

      -     „Про встановлення ставок акцизного податку”;

      -     „Про пільги щодо сплати земельного податку”;

      -     „Про встановлення ставок земельного податку на території Якимвської

             селищної ради на 2016 рік”;

      -     „Про внесення змін до договору про встановлення особистого

        строкового сервітуту в смт. Якимівка”.

 

 

                    Повідомлення про їх оприлюднення були розміщені на офіційному сайті селищної ради, або в районній газеті «Слово трудівника» та на дошці оголошень, а після чого відповідно до законодавства самі  проекти регуляторних актів були розміщені на офіційному сайті селищної ради, або в районній газеті «Слово трудівника» та на дошці оголошень  селищної ради.

                   Робота виконкому у напрямку здійснення регуляторної діяльності була частково завершена до кінця 2016 року.

                   Рішенням чотирнадцятої  сесії сьомого скликання  від 24 листопада 2016 року

№ 3 був затверджений план заходів по підготовці проектів регуляторних актів на 2017 рік.                                  Однак, на сьогоднішній день існують проблеми, , які перешкоджають досконалому виконанню вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"  , в першу чергу - це низький рівень активності громадськості у процесі розробки та обговорення регуляторних актів. Адже не всі громадяни, що проживають на території селищної ради, можуть вільно ознайомитися  з проектами регуляторних актів, так як не кожен виписує газету «Слово трудівника» та має персональний комп’ютер, а значить з матеріалами ознайомитись не має можливості, а то і взагалі не знає про те, що проводиться обговорення регуляторних актів селищної ради.

                    Головним завданням на подальше провадження державної регуляторної політики для органів місцевого самоврядування має бути забезпечення дотримання вимог щодо обґрунтування доцільності втручання у певні сфери господарської діяльності; впровадження оцінки соціально-економічних результатів, регулювання сфери господарської діяльності та формування для цього аналітичних потужностей, моніторинг виконання прийнятих регуляторних рішень та персональна відповідальність за їх результативність.

 

                

 

     Якимівський селищний голова                                               М.І. Захаров

 

ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІСІМНАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

РІШЕННЯ № 5

 

Від 26.01.2017р.

смт. Якимівка

Про затвердження розпоряджень

селищного голови

 

 

        Керуючись ст.26, п.20 ч.4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

 

                                                   ВИРІШИЛА :

 

        Затвердити розпорядження селищного голови: №177 від  22.12.2016р. «Про внесення змін  до бюджету селищної ради», №178 від 27.12.16р. «Про перенесення робочих днів у 2017році», №179 від 27.12.16р. «Про встановлення надбавки», №180 від 27.12.16р. «Про скликання сімнадцятої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання», №181 від 30.12.16р. «Про утворення комісії з прийому-передачі артезіанських свердловин», №1 від 03.01.17р. «Про призначення відповідальних осіб», №2 від 03.01.17р. «Про бюджетну політику на 2017рік», №3 від 04.01.17р. «Про визначення розміру та порідку внесення плати за адміністративні послуги», №4 від  «Про заходи щодо виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі», №5 від 04.01.17р. «Про призначення комісії по списанню матеріальних цінностей», №6 від 06.01.17р. «Про затвердження натуральних показників норм споживання енергоносіїв», №7 від 06.01.17р. Про скликання вісімнадцятої сесії Якимівської селищної ради сьомого скликання».

 

 

 

 

Якимівський селищний голова                                    М.І. ЗАХАРОВ

 

 

 

 

 

Підготовлено: Кузнєцова Н.С., секретар селищної ради

Узгоджено: Самофалов С.А., юрист селищної ради