Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Регуляторна політика


ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ   ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ШІСТНАДЦЯТА СЕСІЯ    ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

 
Р І Ш Е Н Н Я

 
від   12 січня 2012 року   № 2
Про звіт  шодо здійснення
державної регуляторної політики
виконавчим комітетом селищної ради у 2011 році

    З метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", подальшого застосування ефективних, прозорих форм роботи органів місцевого самоврядування з громадськістю щодо захисту прав та законних інтересів територіальної громади, суб'єктів господарювання та активізацію їх співпраці, керуючись Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні",  Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

В И Р І Ш И Л А :

1. Взяти до відома звіт селищного голови щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом селищної ради за 2011 рік (додається).

2. Звернути увагу посадових осіб  виконкому селищної ради на недопустимість порушення регламенту виконання регуляторної процедури по проектах регуляторних актів.

3. Посадовим особам виконкому селищної ради при підготовці проектів рішень,  які спрямовані на правове регулювання господарських, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб'єктами господарювання, забезпечити якісне та своєчасне виконання регуляторної процедури по проектах регуляторних актів.

4. Секретарю селищної ради забезпечити інформування населення громади  через засоби масової інформації, на дошці оголошень, а також на сайті селищної ради  про зміст  цього рішення та зміст звіту селищного голови.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, торгівлі, підприємництва та благоустрою (голова: Скляров Р.В.)

     
 


 Селищний голова                                                                                  М.Є.Чишко

 

 

  Додаток
до рішення селищної ради
від 12 січня 2012 р.  № 2

 

Звіт
щодо здійснення державної регуляторної політики
виконкомом Якимівської селищної ради за 2011 рік

Виконання вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"  на місцевому рівні забезпечує конструктивний підхід до співпраці органів місцевого самоврядування та територіальної громади, суб'єктів господарювання, їх об'єднань.
  На етапі впровадження правових та організаційних засад реалізації державної регуляторної політики формується принципова система управління, спрямована на переорієнтацію діяльності органів місцевого самоврядування по прийняттю зрозумілих, прозорих, правових рішень. Для розвитку цих процесів у селищній раді виконуються ряд заходів, окремі положення з яких носять довготривалий та постійний характер:

- планування регуляторної діяльності селищної ради;

- офіційне оприлюднення у визначений селищною радою спосіб проектів та регуляторних актів, аналізу їх регуляторного впливу на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища з метою одержання зауважень, пропозицій від громадян, суб'єктів господарювання, їх об’єднань, а також відкритості їх обговорення;

- відстеження ефективності дії регуляторних актів;

- недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними чи дублюють діючі регуляторні акти;

- оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності;

- проведення інвентаризації нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування на предмет їх відповідності вимогам засад державної регуляторної політики;

               Протягом 2011  року були підготовлені такі проекти регуляторних актів:

- «Про погодження тарифів  Якимівського ВОЖКГ та ПО на послуги з водопостачання та водовідведення »;
-  «Про розгляд нових тарифів Якимівського ВОЖКГ та ПО на послугу з централізованого теплопостачання»;
-  „Про розгляд нових тарифів Якимівського ВОЖКГ та ПО на утримання будинків, споруд та при будинкових територій”;
-  „Про місцеві податки та збори Якимівської селищної ради на 2012 рік”;
-  „Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку”.
              Повідомлення про їх оприлюднення були  надруковані в районній газеті «Слово трудівника» та на дошках оголошень, а після чого відповідно до законодавства самі  проекти регуляторних актів були розміщені на сторінках цієї ж газети та на дошці оголошень  у  селищній раді, проводились громадські слухання..

Робота виконкому у напрямку здійснення регуляторної діяльності щодо тарифів була завершена до кінця 2011 року.
                    Рішенням п’ятнадцятої сесії шостого скликання  від 29 грудня 2011 року № 3 був затверджений план заходів по підготовці проектів регуляторних актів на 2012 рік.
                    Виконавчим комітетом селищної ради утворено сайт Якимівської селищної ради в мережі Інтернет, де будуть розміщатись проекти регуляторних актів, рішення селищної ради.
                    Однак, на сьогоднішній день існують проблеми, , які перешкоджають досконалому виконанню вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"  , в першу чергу - це низький рівень активності громадськості у процесі розробки та обговорення регуляторних актів. Адже не всі громадяни, що проживають на території селищної ради, можуть вільно ознайомитися  з проектами регуляторних актів, так як не кожен здійснює передплату на районну газету і не кожен має персональний комп’ютер, а значить з матеріалами ознайомитись не має можливості, а то і взагалі не знає про те, що проводиться обговорення нових тарифів.
                       Головним завданням на подальше провадження державної регуляторної політики для органів місцевого самоврядування має бути забезпечення дотримання вимог щодо обґрунтування доцільності втручання у певні сфери господарської діяльності; впровадження оцінки соціально-економічних результатів, регулювання сфери господарської діяльності та формування для цього аналітичних потужностей, моніторинг виконання прийнятих регуляторних рішень та персональна відповідальність за їх результативність.


Якимівський селищний голова                                                          М.Є.Чишко