Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РІШЕННЯ ТРЕТЬОЇ СЕСІЇ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ (ПЕРШЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ)


                    
УКРАЇНА
                        
ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА 
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 29 січня 2018 року                            № 22                                        смт Якимівка                                                    

Про затвердження селищної цільової
Програми «Медична допомога мешканцям 
Якимівського району в медичних
закладах м. Мелітополь»  на 2018-2020рр.

    Відповідно до п.16 частини першої статті 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного  кодексу України,  враховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, культури, фізичної культури, соціальної політики і праці  та охорони здоров’я, Якимівська селищна рада Запорізької області

ВИРІШИЛА:

    1.  Затвердити селищну цільову Програму  «Медична допомога мешканцям Якимівського району в медичних закладах м. Мелітополь» на 2018-2020 рр.  згідно з додатком 1. 
2. Видатки, пов’язані з реалізацією програми, здійснювати за рахунок коштів, передбачених бюджетом селищної ради на 2018-2020 роки на виконання зазначеної Програми, згідно з переліком (додаток 2).
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку ( Дєдушев А. В.) та з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціальної політики (Наприклад В.І.), заступника селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики Нестеренко А.Є.


Селищний голова                                                            В.М.  Громихіна 

Нестеренко А.Є. 9-16-61


Додаток 1 
до рішення третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від  29.01.2018 № 22

СЕЛИЩНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
«Медична допомога мешканцям 
Якимівського району в медичних закладах м. Мелітополь» 
на 2018-2020 рр.

1.    Обґрунтування здійснення програми: протягом багатьох років до
лікувально-профілактичних установ міста Мелітополя звертаються мешканці Якимівського  району, що потребують кваліфікованої стаціонарної медичної допомоги за станом здоров’я та не можуть транспортуватись до обласних медичних закладів. Необхідні в таких випадках спеціалізовані високовартісні стаціонарні відділення, штучного гемодіалізу, спеціалізованої дитячої реанімації та інтенсивної терапії ІІІ рівня. ЦРЛ не має відповідного високовартісного обладнання та кваліфікованих фахівців, у зв’язку з цим необхідність госпіталізації таких хворих у лікувально-профілактичні заклади  Якимівського району  обґрунтована загрозою здоров’ю та життю людей.
2. Підстава для розроблення програми (нормативна база):
2.1.Бюджетний кодекс України ст. 91;
2.2.Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст. 26;
2.3. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я».
3.    Мета програми: розширення доступності медичної допомоги другого 
рівня для мешканців Якимівського району. 
       4. Завдання програми: забезпечення високовартісної кваліфікованої стаціонарної медичної допомоги мешканцям району у лікувально-профілактичних закладах міста Мелітополя.
        5. Етапи виконання: 2018 – 2020 роки
6. Напрями використання коштів: кошти субвенції спрямовуються на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я за напрямами, які передбачають проведення всіх необхідних видатків для забезпечення надання кваліфікованої медичної допомоги мешканцям Якимівського  району  у розмірах, наведених у додатку 2.
7. Джерела фінансування: програма фінансується за рахунок субвенції з селищного бюджету. Умови надання субвенції та механізм взаєморозрахунків визначаються на договірних засадах. 
8.    Перелік заходів програми:
8.1. Надання кваліфікованої стаціонарної медичної допомоги мешканцям Якимівського району за направленням  головного лікаря центральної районної лікарні, або уповноваженої особи.
8.2.Адміністрація  центральної районної лікарні  забезпечує транспортування хворого  до лікувального закладу.
8.3. У випадках, коли хворі, які потребують  невідкладної медичної допомоги, надходять до медичних закладів м. Мелітополя без направлення, адміністрація  закладу охорони здоров’я забезпечує невідкладну допомогу, інформує про це адміністрацію Якимівської центральної районної лікарні, узгоджує питання про подальше лікування та компенсацію бюджетних витрат на лікування та утримання хворого.
8.4. Здійснення взаєморозрахунків за надану медичну допомогу у лікувально-профілактичних закладах міста Мелітополя за рахунок коштів субвенції з бюджету Якимівської об’єднаної територіальної громади, бюджету міста Мелітополя.
          9. Очікувані результати від виконання програми: покращення стану здоров’я мешканців району.
10. Головним розпорядником бюджетних коштів є відділ фінансів Якимівської селищної ради. 
11. Відповідальні виконавці програми: Якимівська ЦРЛ, Комунальна установа «Територіальне медичне об'єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Комунальна установа «Мелітопольська міська лікарня №2» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Комунальна установа «Мелітопольська міська дитяча лікарня» Мелітопольської міської ради Запорізької області, Комунальна установа «Мелітопольський міський пологовий будинок» Мелітопольської міської ради. 
 12. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку ( Дєдушев Анатолій Валерійович) та з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціальної політики                      ( Наприклад Валентин Іванович), заступника селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики Нестеренко Антона Євгеновича.

Додаток 2 
до рішення третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від  29.01.2018 № 22

Бюджетні призначення на виконання 
селищної цільової Програми  «Медична допомога мешканцям 
Якимівського району в медичних закладах м. Мелітополь» 
на 2018-2020рр.

Найменування лікувально-профілактичних установ міста    Напрями видатків    Розмір бюджетних призначень (тис. грн.)    Розмір бюджетних призначень (тис. грн.)    Розмір бюджетних призначень (тис. грн.)
КУ «Територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» Мелітопольської міської ради Запорізької області    
оплата поточних видатків    2018р    2019р    2020р
        50,0    50,0    50,0
КУ «Мелітопольська міська лікарня №2» Мелітопольської міської ради Запорізької області    оплата поточних видатків    50,0    50,0    50,0
КУ «Мелітопольська міська дитяча лікарня» Мелітопольської міської ради Запорізької області    оплата поточних видатків    50,0    50,0    50,0
КУ «Мелітопольський міський пологовий будинок» Мелітопольської міської ради Запорізької області    оплата поточних видатків    70,0    70,0    70,0
Всього:        220,0    220,0    220,0


                    
УКРАЇНА
                        
ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА 
ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я
від 29 січня 2018 року                            № 24                                        смт Якимівка

Про затвердження цільової Програми «Цукровий діабет»
в Якимівському районі на 2018 – 2019 роки

    Керуючись п. 1б ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до підпункту 1 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2014 року № 73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання  цін на препарати інсуліну», наказу  Міністерства охорони здоров’я України від 23.12.2015 № 890 «Про затвердження Положення про реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 16.01.2016 № 74/28204 та з метою створення єдиного обліку пацієнтів які потребують інсулінотерапії, з метою забезпечення мешканців району, хворих на цукровий діабет, препаратами інсуліну, Якимівська селищна  рада, Запорізької області.
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити цільову програму «Цукровий діабет» в Якимівському районі на 2018 – 2019 роки. ( далі – Програма), що додається.
2. Якимівській селищній раді:
    2.1. забезпечити організацію виконання Програми 
    2.2. під час формування проекту бюджету селищної ради передбачити асигнування на реалізацію Програми.
    3. Головному лікарю Якимівської ЦРЛ інформувати Якимівську селищну раду про хід  виконання Програми, ( щорічно до 20 січня).
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії селищної ради з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку ( Дєдушев Анатолій Валерійович) та з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров’я та соціальної політики            (Наприклад Валентин Іванович),  заступника селищного голови з гуманітарних питань та соціальної політики Нестеренко Антона Євгеновича.

 Селищний голова                                                     В.М. Громихіна

Нестеренко А.Є. 9-16-61


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення третьої сесії
Якимівської селищної ради
сьомого скликання
від 29.01.2018 № 24

 
Цільова програма 
«Цукровий діабет» в Якимівському районі
на 2018 – 2019 роки.

1. Загальна частина
    На 01.01.2018 р. в Якимівському районі зареєстровано хворих з цукровим діабетом 1061 осіб, в т.ч. 177 осіб які отримують інсулін (з них 7 осіб це діти). В 2017 р. виділено коштів на хворих з цукровим діабетом з обласного бюджету на придбання інсулінів – 941781 грн. Кількість хворих щорічно збільшується на 9 %, які потребують інсулінотерапії для підтримання життєдіяльності.
        Актуальність прийняття Програми обумовлена потребою у невідкладному вжиті заходів для забезпечення осіб, які страждають на цукровий діабет,  життєво необхідними препаратами інсуліну.
    В зв’язку зі зростанням кількості інсулінозалежних хворих на цукровий діабет, а також враховуючи показники інфляції в Україні, щорічно видатки на лікування таких хворих збільшується.
    Загальна потреба коштів на 2018 рік для цих хворих (177 осіб з урахування знову виявлених,  які потребують інсулінотерапії) становить – 1 000 100 грн. З обласного бюджету виділено коштів – 585678 грн. Для забезпечення хворих препаратами  інсуліну в повному обсязі  потреба для в додатковому фінансування за рахунок  місцевого бюджету складає 414422 грн.

2. Мета Програми
Метою програми є підвищення ефективності заходів, спрямованих на:
    - лікування хворих на цукровий діабет, його ускладнення;
    - запобігання та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності і смертності;
    - збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги, адаптації їх у суспільстві.

3. Основні завдання Програми
3.1. Забезпечити хворих лікарськими засобами (інсулінами) та виробами медичного призначення.
3.2. Підвищення рівня якості надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет.
3.3. Удосконалення систем медичної, соціальної, психологічної реабілітації хворих на цукровий діабет.
3.4. Підвищення якості санітарно – просвітницької роботи серед населення з питань запобігання розвитку захворювання на цукровий діабет.

4. Фінансове забезпечення виконання Програми
    Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів місцевого, обласного бюджету, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
    Обсяг бюджетних коштів визначатиметься щороку, виходячи з конкретних завдань.
        Розрахунки до Програми наведені у додатку № 1.
    Загальний обсяг витрат на виконання Програми наведений у додатку №2

5. Очікувані результати виконання Програми
1. Економічні: зниження рівня первинного виходу осіб  працездатного віку на інвалідність внаслідок ускладнень, зумовлених захворюванням на цукровий діабет.
2. Соціальні:
2.1.  зниження рівня смертності внаслідок ускладнень, зумовлених захворюванням на цукровий діабет (кількість випадків на 10 тис. населення);
2.2. підвищення рівня компенсації цукрового діабету у хворих, які приймають препарати інсуліну (питома вага хворих з компенсованим цукром діабетом у загальній кількості хворих на цукровий діабет, відсотків);
2.3. зменшення кількості випадків госпіталізації дітей з важким гіпоглікемічним станом (щороку, відсотків);
2.4. зменшення кількості випадків ампутації стопи, зумовлених захворюванням на цукровий діабет (кількість випадків на 100 тис. населення);
2.5. зменшення кількості випадків гангрен, зумовлених захворюванням на цукровий діабет (питома вага з діабетичною гангреною у загальній кількості хворих на цукровий діабет, відсотків);
2.6. зменшення кількості випадків ретинопатії важкого ступеня, зумовлених захворюванням на цукровий діабет ( питома вага хворих з важким ступенем діабетичної ретинопатії  у загальній кількості хворих на цукровий діабет,відсотків).


Додаток № 1
До Програми

РОЗРАХУНКИ
До цільової програми «Цукровий діабет» в Якимівському районі на 
2018 – 2019 роки.

    За статистичними даними на 01.01.2018 р. в Якимівському районі офіційно зареєстровано 1031 хворих на цукровий діабет (Е10-Е14).
    Із них потребують замісної терапії препаратами інсуліну за життєвими показаннями 177 осіб (Е-10), у тому числі 7 дітей віком до 18 років.

Таблиця 1. Очікування кількість хворих на цукровий діабет

Роки    Кількість хворих  на цукровий діабет І типу (ВУЗ) потребують лікування препаратами інсуліну, кількість                  ( приріст в середньому 9%)
2018    193
2019    210

Розрахунки згідно з розділом 6 цільової програми  «Цукровий діабет» у Якимівському районі на 2018 – 2019 роки:
Фінансування заходів планується за рахунок коштів обласного та місцевого бюджету.


Додаток №2

Орієнтовані обсяги та джерела фінансування цільової програми «Цукровий діабет» в Якимівському районі на 2018 – 2019 роки.
Бюджети     За роками виконання , тис. грн.
    2018    2019
селищний бюджет    414422    444542
обласний бюджет    585678    637378
Всього     1000100    1081920