Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РІШЕННЯ ТРЕТЬОЇ СЕСІЇ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ (ТРЕТЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ)


                  

УКРАЇНА

                                              

ЯКИМІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЯКИМІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ТРЕТЯ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

ТРЕТЄ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

від 23 лютого 2018 року                      № 87                                     смт Якимівка                                                   

 

Про затвердження фінансової підтримки 23 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Якимівської об’єднаної  територіальної громади на 2018-2022  роки

           

З метою фінансової підтримки державної пожежно-рятувальної частини № 23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області, відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі Кодексу цивільного захисту України, державної цільової соціальної програми «Розвитку цивільного захисту»,  ст.ст. 82, 85, 86 та 91 Бюджетного Кодексу України  Якимівська селищна рада Якимівського району Запорізької області

 

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Програму забезпечення матеріального резерву Якимівської об’єднаної територіальної громади для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2018-2022 роки  (додається).
 2. Фінансовому відділу Якимівської селищної ради забезпечити фінансування Програми за умови наявності вільних коштів.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, фізичного виховання, культури, охорони здоров'я та соціальної політики.

 

 

 

Селищний голова                                                                 В.М. Громихіна

 

Забара М.С. 9-12-51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджено

Рішенням третьої сесії

Якимівської селищної ради

сьомого скликання

від 23.02.2018 № 87

 

 

ПРОГРАМА

фінансової підтримки 23 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Якимівської об’єднаної  територіальної громади на 2018-2022  роки

 

СТРУКТУРА ПРОГРАМИ

1.Обгрунтування Програми.

1.1. Стан техногенної та пожежної безпеки  Якимівської об’єднаної  територіальної громади та інших явищ, які сприяють виникненню надзвичайних ситуацій;

1.2. Основа економіки громади;

1.3. Взаємозв’язок соціально-економічного розвитку громади з попередженням та ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

2.Цілі Програми.

3. Вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

4.Етапи виконання Програми.

5.Механізм реалізації Програми.

5.1.Методи виконання програмних завдань;

5.2.Фінансове забезпечення Програми;

5.3.Використання коштів субвенції;

5.3.Виконавці Програми.

6.Очикувані кінцеві результати виконання Програми.

 

1.Обгрунтування Програми. 

 

Програма забезпечення матеріального резерву Якимівської об’єднаної  територіальної громади для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2018 – 2022 роки (надалі Програма), розроблена на підставі Кодексу цивільного захисту України, державної цільової соціальної програми «Розвитку цивільного захисту»,  ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.ст. 82, 85, 86 та 91 Бюджетного Кодексу України  та відповідних загальнодержавних, обласних та районних програм.

 

1.1. Стан техногенної та пожежної безпеки  Якимівської об’єднаної  територіальної громади та інших явищ, які сприяють виникненню надзвичайних ситуацій

 

До складу Якимівської об’єднаної  територіальної громади входять 32 населених пункти колишніх Якимівської селищної ради, Володимирівської, Горківської, Радивонівської,  Давидівської, Розівської, Таврійської, Переможненсьської, Черноземенської, Шелюгівської сільських рад. Адміністративним центром Якимівської ОТГ є смт. Якимівка.

На території громади розташовано і діють 19  потенційно небезпечних об’єкти, з яких 1 - хімічно небезпечний – КП «Запоріжоблводоканал» ЕЦ Західний груповий водовід, газопостачання природнього газу здійснюється Якимівським цехом природного газу ПрАТ «Запоріжгаз».

Газопостачання природного газу здійснюється 2-ма ГРП в смт. Якимівка

            До об’єкті в реалізації нафтопродуктів відносяться п’ять  АЗС. Транспортування каналізаційних стоків в смт. Якимівка здійснюється 2-ма КНС ТОВ «Акімжилсервіс».

Хімічно небезпечний об’єкт – КП «Запоріжоблводоканал» ЕЦ Західний груповий водовід, розташовано за адресою: автодорога Якимівка-Таврійське 8 км,  територія підприємства має благоустрій та асфальтована, загальна площа складає 4 га знаходиться за межами населених пунктів. До основних небезпечних виробничих дільниць відносяться  хлораторна. Найбільшу небезпеку представляє хлор  зберігається близько 900,0 кг. Максимальна загрузка 2,8 т хлору. На території об’єкта функціонує диспетчерська служба, також мається об’єктова система оповіщення та встановлена система раннього виявлення аварійних ситуацій.

 Газопостачання району здійснюється через газопровід середнього тиску від Мелітопольського району, в районі газопостачання здійснюється через ГРП №1,2 смт. Якимівка, ГРП представляють собою будівлі 4-ї ступені горючості, з розташуванням у них технологічного обладнання. Транспортування природного газу здійснюються через технологічні трубопроводи. В приміщенні ГРП розташовані обладнання системи-контролю за параметрами роботи. Кожна будівля ГРП має огорожу що виключає доступ сторонніх осіб до будівлі ГРП.

            Водопостачання питною водою селища Якимівка здійснюється із підземних джерел 12-а артезіанськими свердловинами, потужністю від 0,6-1,2 тис. м3/д.

            По території Якимівського району проходять  наступні повітряні лінії електромережі:

 • ЛЕП 10 кВ. 36 ліній.
 • ЛЕП 35кВ. 10 ліній.
 • ЛЕП 150 кВ. 2 лінії.
 • ЛЕП 330 кВ. 1 лінія.

Район перетинають дві автомобільні дороги державного значення E105 (ХарківСімферополь) протяжністю 35 км та E58 (МаріупольОдеса) протяжністю 13 км.

Район перетинає залізнична дорога зі станцією Якимівка, яка обслуговує пасажирські та вантажні перевезення. Крім того, на залізниці, що проходить через с. Дружба  розташована зупинка перегон 1267-ий кілометр, яка обслуговує лише пасажироперевезення на приміських електропоїздах. Довжина залізниці по території району становить 35 км.

На території Якимівського району розташовані Богатирське та Шелюговське лісництва ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство загальною площею  3302 га. Та  полезахисні насадження 2536 га.

Найбільш ймовірними негативними явищами, які можуть виникнути або поширитись на території громади можуть бути:

- аварія на ПНО та ОПН району пов’язані з пожежами, вибухами;

- аварії на транспортних магістралях, вузлах та розв’язках пов’язані з розливом нафтопродуктів  та з послідуючим їх спалахом;

- аварії на вибухо- та пожежонебезпечних об’єктах АПК;

- аварії на електричних мережах;

            - аварії на мережах житлово-комунального господарства;

  - аварії на мережах, об’єктах та спорудах електрозв’язку;

  - пожежі в природних екосистемах, об’єктах господарювання та в житловому секторі;

  - загибель людей на водних об’єктах  та у зрошувальних каналах;

- підтоплення території району в результаті надмірного випадіння опадів, інтенсивного танення снігу;

            - виникнення осередків інфекційних захворювань;

            - шквальні вітри, пильні бурі, урагани, снігові заноси, утворення наледі  (ожеледь).

 

1.3.Основа економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади

 

Основу економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади обумовлює її географічне, кліматичне та ресурсне становище.

Завдяки наявності значних сільськогосподарських угідь, основною галуззю економіки Якимівської об’єднаної  територіальної громади - є сільське господарство, в якої зайнято майже 50% працездатного населення громади

Враховуючи значні території сільськогосподарських угідь, об’єднана громада потребує підвищеного матеріально-технічного забезпечення аварійно-рятувальних та пожежних підрозділів, які, нажаль, продовжують працювати на застарілій техніці і обладнанні.

 

1.3. Взаємозв’язок соціально-економічного розвитку Якимівської об’єднаної  територіальної громади з попередженням та ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

 

Значне кількість площ сільськогосподарських угідь і кількості населених пунктів при створенні об’єднаної громади, а також бурхливо зростаючий сільськогосподарський потенціал Якимівської об’єднаної  територіальної громади, нажаль, значно опереджає розвиток інженерної інфраструктури та пов'язаною з нею соціальної сфери громади що підвищує ризики виникнення  надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

На державну пожежно-рятувальну частину № 23 ГУ ДСНС України у Запорізькій  області покладено обов’язки з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, виконання рятувальних робіт при стихійних лихах тощо, робота щодо ідентифікації та  знищення виявлених вибухонебезпечних предметів у вигляді як сучасних боєприпасів так і боєприпасів минулих війн.

У зв’язку з тим, що 23 Державна пожежно-рятувальна частина за відсутності місцевої пожежної охорони є єдиним пожежно-рятувальним підрозділом на території громади то в межі обслуговування ДПРЧ-23 відноситься вся територія Якимівської об’єднаної  територіальної громади. Значна кількість  населених пунктів знаходяться на значній відстані (35-45 км) від місця розташування частини.

Тільки за 2017 рік особовий склад ДПРЧ-23 здійснив понад 216 виїздів на ліквідацію пожеж, 12 разів був задіяний для гасіння лісових пожеж на території Богатирського та Шелюгівського лісництв на загальній площі 44 Га, неодноразово виїжджав на рятування людей при дорожньо-транспортних пригодах та надавав допомогу комунальним службам селища з ліквідації пошкоджень водогону та підтоплень населених пунктів.

Також у 2017 році проведено ідентифікацію та  знищення виявлених вибухонебезпечних предметів у вигляді, як сучасних боєприпасів так і боєприпасів минулих війн в загальній кількості 68 одиниць.

Таким чином  особовий склад ДПРЧ-23 безпосередньо сприяє захисту життя членів громади та соціально-економічному розвитку селища та об’єднаних  територій.  

 

2.Цілі Програми

 

Вирішення зазначених питань потребують значних матеріальних ресурсів.

Нажаль, економічний стан України, не дає можливості фінансування ДСНС Україні, і, як наслідок ДПРЧ-23, у повному обсязі, що приводить до відсутності паливно-мастильних матеріалів, застарілої матеріально-технічної бази як то: автотранспорту, пожежного та аварійно-рятувального обладнання, спорядження, засобів індивідуального захисту особового складу та засобів зв’язку, підтримки у належному стані будівель та споруд частини, створенню належних умов праці особовому складу, що спотворює умовам недостатнього:

 • забезпечення особової і майнової безпеки громадян та юридичних осіб під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів;
 • виявлення, попередження і розкриття злочинів і адміністративних правопорушень у сфері пожежної і техногенної безпеки;
 • гасіння пожеж та ліквідації їх наслідків;
 • проведення профілактичної роботи щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки;
 • проведення нагляду за станом пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ, організацій, закладів відпочинку та оздоровлення;
 • забезпечення безпеки людей не водних об’єктах;
 • ліквідацію вибухонебезпечних предметів, тощо.

Виходячи з наведеного, ціллю Програми є надання фінансової допомоги для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення профілактики виникнення пожеж та аварій, громадської безпеки при виникненні надзвичайних ситуацій, вирішення питань щодо матеріально-технічного забезпечення та створення належних умов праці особового складу 23 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області, яка обслуговує територію Якимівської об’єднаної  територіальної громади.

.

 

 

 

3. Вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

 

Вважаючи досить складне фінансове становище держави, єдиним способом вирішення проблемних питань щодо попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків є залучення додаткового цільового фінансування ДПРЧ-23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Враховуючи зацікавленість Якимівської об’єднаної територіальної громади у вирішенні зазначених питань, а також у межах діючого законодавства, зокрема Бюджетного Кодексу України єдино можливим додатковім джерелом фінансування Програми є надання Якимівською селищною радою цільових субвенції ГУ ДСНС України у Запорізькій області з метою забезпечення ДПРЧ-23 необхідними пожежним та рятувальним обладнанням, спорядженням, запасними частинами, паливно-мастильних матеріалами, засобами індивідуального захисту особового складу для підвищення її боєздатності.

Зазначені проблемні питання можливо вирішити через:

- укладання Якимівською селищною радою на підставі цієї Програми договору з ГУ ДСНС України у Запорізькій області щодо виділення щорічних цільових субвенцій, порядку їх використання, звітності та відповідальності сторін договору;

- встановлення жорсткого контролю за надходженнями та видатками коштів субвенції з   метою   запобігання   їх   нецільового використання.

 

4.Етапи виконання Програми

 

Виконання програми складається з підготовчого циклу та етапів безпосереднього виконання.

Підготовчим циклом є:

- безпосередньо затвердження цієї Програми сесією Якимівської селищної ради ;

- передбачення та включення субвенції при щорічному формуванні та затверджені бюджету Якимівської селищної ради у сумі не менш 132000 грн;

- укладання відповідного договору між Якимівською селищною радою та ГУ ДСНС України у Запорізькій області;

Безпосередньо виконання Програми передбачається у два етапи:

            -  щорічне перерахування субвенції на рахунок ГУ ДСНС України у Запорізькій області для потреб ДПРЧ-23;

            - встановлення контролю за цільовим використанням субвенції;

            - повернення, у разі невикористання, коштів на рахунок Якимівської селищної ради.

 

 

5.Механізм реалізації програми   

 

Механізм реалізації Програми передбачає насамперед: координацію заходів з виконання Програми;

- об'єднання зусилля та інтересів Якимівської селищної ради, ГУ ДСНС України у Запорізькій області та ДПРЧ-23;

- на підставі договору укладеному між Якимівською селищною радою та ГУ ДСНС України у Запорізькій області передбачити умови та цілі використання субвенції.

 

5.1.Методи виконання програмних завдань

 

Реалізація Програми передбачає;

- передбачення бюджетом Якимівської селищної ради надання субвенції;

- укладання Якимівською селищною радою договору з ГУ ДСНС України у Запорізькій області;

 

5.2. Фінансове забезпечення програми

 

Фінансування Програми здійснюється за рахунок бюджету Якимівської селищної ради.

За підрахунками виконання програмних завдань потребує фінансування на період 2018 – 2022 роки 532 тис. грн. з розкладом по роках: 2018 р. – 132 тис. грн..; 2019 р. – 100 тис. грн.. 2020 р. – 100 тис. грн.; 2021 р. – 100 тис. грн. і 2022 р. – 100 тис. грн..

.

З метою забезпечення фінансування Програми необхідно щорічно (2018-2022 рр.) передбачати бюджетом Якимівської селищної ради виділення субвенції у сумі 132 тис. грн..

 

5.3. Використання коштів субвенції

Кошти наданої субвенції мають цільове призначення, передбачене цією Програмою і використовуються ГУ ДСНС України у Запорізькій області виключно на цілі і потреби ДПРЧ-23, згідно запланованого та погодженого з Якимівською селищною радою щорічного кошторису та укладеного договору.

Кошти субвенції можуть використовуватись виключно на забезпечення ДПРЧ-23:

- паливно-мастильними матеріалами;

- аварійно-рятувальним обладнанням та спорядженням;

- запасними частинами для аварійно-рятувального обладнання та автотехніки;

- захисним одягом та засобами індивідуального захисту особового складу;

- засобами зв’язку;

- ремонтом пожежно-рятувальних транспортних засобів;

- придбання будівельних матеріалів та готових виробів з метою ремонту, оновлення та підтримання у належному технічному стані будівель та споруд частини;

- придбання комп’ютерної та оргтехніки;

- придбання котла на твердому паливі для опалення будівлі частини.

 

 

5.4.Виконавці програми

 

Координацію усіх дії, пов'язаних з виконанням Програми покласти на виконавчий комітет та планово-бюджетну комісію Якимівської селищної ради.

Безпосереднім виконавцем Програми визначити виконавчий комітет Якимівської селищної ради.

Відповідальними особами за фінансове забезпечення програми визначити 1-го заступника Якимівського селищного голови ____________. та заступника селищного голови з фінансових питань ________________.

Контроль за виконанням Програми покласти на Якимівського селищного голову Громихіну В.М. та планово-бюджетну комісію Якимівської селищної ради.

 

6.Очікувані кінцеві результати виконання Програми.

 

Очікувані кінцеві результати виконання Програми: забезпечення ДПРЧ-23 ГУ ДСНС України у Запорізькій області, яка обслуговує територію Якимівської об’єднаної  територіальної громади усім необхідним спорядженням та обладнанням, належними умовами праці особового складу, з метою підтримки постійної боєздатності частини для попередження негативних наслідків та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

КОШТОРИС

запланованих видатків з коштів субсидії, наданої Якимівською селищною радою на 2018 рік для підтримки ДПРЧ-23

 

№№

з/п

Найменування

Одиниця виміру

кількість

Орієнтовна

цінагрн.

Вартість

грн

1

Закупівля бензину А-92

л

2000

27.00

54000,00

2

Закупівля автошин на а/м ЗІЛ-131 АЦ

шт.

4

7000,00

28000,00

3

Закупівля та встановлення котла на твердому паливі

шт.

1

40000,00

40000,00

4

Закупівля запчастин для автомобілів

 

 

10000,00

10000,00

 

Разом

 

 

 

132000,00