Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПРОГРАМА


ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ С.М.Т. ЯКИМІВКА НА 2012 РІК


ГОЛОВНА МЕТА І ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ смт. ЯКИМІВКА на 2012 рік

 Головною метою Програми на 2012 рік є збереження стабільності  та зростання в галузях економіки підприємств та відомств селища, забезпечення соціальних гарантій та реалізація соціальних програм.

        

 Досягнення цієї мети забезпечуватиметься реалізацією таких пріоритетних завдань:

     
у сфері економіки: збереження та структурно-технологічне оновлення  галузей економіки підприємств селища; забезпечення збалансованого розвитку споживчого ринку;

у соціальній і гуманітарній сферах: встановлення відповідно до Постанов КМУ середньомісячної заробітної плати; погашення усіх видів заборгованостей, передусім із виплати заробітної плати, платежів до Пенсійного фонду  по підприємствам усіх форм власності; стабільне фінансування соціальних, гуманітарних та екологічних програм за рахунок усіх джерел фінансування.
 

ПРОГНОЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО І КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ смт. ЯКИМІВКА на 2012 рік

1. Соціальна політика

 1.1. Демографічна ситуація. В останні роки в смт. Якимівка спостерігається тенденція щорічного зменшення кількості населення, на  що впливають як міграційні  процеси, так  і природне зменшення населення, оскільки  майже 35% населення селища складають громадяни похилого віку, значним буде  і надалі залишатись коефіцієнт  смертності. Природний рух населення селища характеризується перевищення смертності над народжуваністю. Міграційне зменшення молодого населення впливатиме на зниження коефіцієнта народжуваності.  Так у 2005 році населення Якимівки складало 12,4 тисяч чоловік, у 2006 році 12,3 тисяч чоловік, у 2007  році 12,2 тисяч чоловік, у 2008 році 12,1 тис. чоловік, у 2009 році 12 тис., у 2010 році 12 тис., у 2011  році  12 тисяч, у 2012 році прогнозується понад 12 тисяч. У 2011 році  в смт. Якимівка смертність населення перевищує народжуваність на 34 чоловіка.

 1.2. Доходи населення. Економічне становище підприємств селища в умовах фінансової кризи нажаль не сприяє  підвищенню матеріального добробуту мешканців смт. Якимівка, тому що основну частку в структурі доходів

 населення складає заробітна  плата – більше 50%. Основними факторами збільшення заробітної плати будуть: встановлення відповідно до Постанов КМУ середньомісячної заробітної плати, збільшення розміру мінімальної заробітної плати; економія заробітної плати працівників бюджетної сфери; збереження ефективності функціонування підприємств селища.

Соціальні виплати та пенсійне забезпечення. Другим за значенням джерелом доходів населення  селища є соціальні виплати та пенсії /майже 38%/.

Забезпечення відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та  «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» у 2012 році  вказані виплати у 100 – відсотковому розмірі від призначених сум на ці цілі.

Основні завдання соціального та пенсійного забезпечення: недопущення виникнення заборгованості із соціальних та пенсійних виплат; забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування і виплати пенсій відповідно до Закону України «Про загальне   обов’язкове державне пенсійне страхування»;  погашення існуючої заборгованості з обов’язкових платежів до пенсійного фонду, не допущення її зростання у майбутньому.

1.3. Соціальний захист.  Протягом 2012 року Якимівська селищна рада має намір з посиленою увагою ставитись до вирішення проблем соціальної підтримки інвалідів, людей похилого віку, соціально не захищених, багатодітних  сімей їх лікування та забезпечення  усім необхідним для життя, в зв’язку  з чим у бюджеті селищної ради планується передбачити на ці цілі 34 тис. грн.

 Основними завданнями соціального захисту громадян є: продовження виконання заходів акції «Відкрий себе добру»; проведення додаткових заходів щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

1.4. Зайнятість населення та створення нових робочих місць. Зменшення загальної кількості населення та припинення діяльності підприємствами розташованими на території селищної ради впливає відповідно на зменшення чисельності працівників цих підприємств та збільшує їх чисельність перебування в районному центрі зайнятості. На жаль  на обліку  в районному центрі зайнятості знаходиться 546 мешканців смт. Якимівка, з яких 506 мешканця мають статус безробітних, але працевлаштовано центром  зайнятості за 2011 рік 437 мешканців, було направлено на громадські роботи 200 мешканців смт. Якимівка.

 Основні завдання у сфері зайнятості населення: створення нових робочих місць та працевлаштування населення на ці місця; сприяння залученню населення селища до участі у громадських роботах.

  1.5. Житлова політика. Будівництво житла в райцентрі за останні роки здійснюється в основному за кошти населення. Крім того в селищі задіяні інвестиційні інструменти, які дозволили залучити  фінансові ресурси для  вирішення житлової проблеми, як корінних мешканців так і переселенців з інших регіонів України та Запорізької області. На 90% збудований житловий будинок по вул. Леніна, 85а, розпочато будівництво житлового будинку по вул. Леніна, 72 А.

 1.6. Реформування житлово-комунального господарства. Житлово-комунальне господарство – це одна із найважливіших галузей національної економіки, від якої залежить життєдіяльність мешканців смт. Якимівка та яка є основою життя людини. Кризові явища в суспільстві та залишковий принцип фінансування протягом останніх років  призвели до суттєвого загострення її проблем, тому основними напрямами реформування житлово-комунального господарства є проведення економічно обґрунтованої тарифної та ефективної енергозберігаючої політики, підвищення якості житлово-комунальних послуг.

 Основні завдання на 2012 рік у сфері житлово-комунального господарства: функціонування підприємств усіх форм власності, що працюють у сфері жилого-комунального обслуговування; доступність житлово-комунальних послуг для громадян з низьким рівнем доходів; прозорість у прийнятті рішень щодо розвитку комунальних послуг та встановлення тарифів на них з 100% покриттям затрат; продовження заходів по капітальному ремонту та реконструкції будинків комунальної власності, а саме: ремонт м’якої покрівлі будинків:  № 85 по вул. Леніна,  № 12 по вул. Молодих Патріотів та № 71 по вул. Свердлова, № 42 по вул. Пушкіна, ремонт відмостки будинку № 17а  по вул. Пушкіна, будинку № 109 по вул. Леніна, стяжку будинку № 2 по вул. 50 років Жовтня,  на що передбачається  314 тис. грн.;

реконструкція вуличної електромережі селища: вулиці селища: Дзержинського, Ульянівська, Курортна та інші , на що передбачається 90 тис. грн; благоустрій селища – 350 тис. грн., в т.ч. з бюджету розвитку – 90 тис. грн.(визначення меж селища), 260 тис. грн.(обладнання дитячого майданчику в центральному парку та продовження обладнання дитячого майданчика в районі стадіону „Колос”, реконструкція під’їзних шляхів по  вул. Меліораторів); ремонт доріг: капітальний – вул. Ювілейна, вул. Лікарняна(від вул. Свердлова до вул. Толбухіна), поточний – вул. Гагаріна, Суворова, Зелена, Ворошилова, Космічна, Толбухіна, Жовтнева, Театральна, Б.Хмельницького, Садова, на що планується 425 тис. грн., в т.ч. з бюджету селищної ради 50 тис. грн., з державного бюджету – 375 тис. грн.; нове будівництво доріг: вул. Першотравнева, Молодіжна, Ворошилова, Щирова, Космічна, на що планується 4484000 грн. з державного бюджету. продовжити роботу по створенню товариств співвласників багатоповерхових будинків; проведення економічно – ефективноенергозберігаючої політики;

продовжити роботу по благоустрою кладовищ селища (встановлення огорожі на старому кладовищі по вул. Зеленій), на що передбачається 60 тис. грн.).

 1.7. Розвиток споживчого ринку  товарів і послуг.  Зниження реальних доходів громадян та зменшення його платоспроможного попиту має вплинути і на обсязі роздрібного товарообігу  та послуг. Найбільший обсяг товарообігу буде отриманий від реалізації товарів не продовольчої групи. Для обслуговування  мешканців в смт. Якимівка працює 233 торгових підприємства, які задовольняють різноманітні потреби населення.

 Основні завдання у сфері розвитку споживчого ринку товарів і послуг: формування мережі сучасних торгових об’єктів; ліквідація стихійної торгівлі; реалізація державної цінової політики, проведення моніторингу діючих роздрібних цін на основні види продовольчих товарів; підвищення ефективності захисту прав споживачів, посилення контролю за якістю продукції; організація сільськогосподарського роздрібно – оптового ринку по вул. Леніна (в районі магазину „Нива”.

  2. Гуманітарна сфера

2.1. Освіта.  Основні зусилля селищної ради у сфері освіти були спрямовані на розвиток та оптимізацію освітньо мережі. Протягом останніх років всі школи селища працюють в однозмінному режимі  завдяки достатній  кількості виробничих площ і потужностей. Ще більш набула розвитку система роботи з обдарованою молоддю.  

 Основні завдання на 2012 рік : оптимізація дошкільної освіти в селищі; стабільний рівень оплати праці педагогічного персоналу; продовження розвитку і функціонування української мови, розвитку позашкільних  закладів, тощо.  В 2012 році плануються проектні роботи, встановлення модульної котельні ДНЗ „Ластівка”, на що передбачається 400 тис. грн.

  2.2. Охорона здоров’я. Протягом 2011 року  забезпечено реалізацію заходів спрямованих на вирішення проблем охорони  материнства та дитинства, комплексних заходів щодо заохочення  народжуваності. Селищною радою всіляко підтримувались заходи щодо зниження дитячої та материнської смертності, профілактики серце - судинних захворювань, туберкульозу, вірусів різних типів грипу. Основні завдання на 2012 рік:  підвищення якості  та доступності медичної допомоги мешканцям   селища; удосконалення системи надання невідкладної медичної допомоги; забезпечення подальшого розвитку інституту сімейного  лікаря; забезпечення пільгових категорій населення ліками та виробами медичного призначення; посилення пропаганди та стимулювання здорового способу життя.

2.3. Культура, фізичне виховання  та спорт. За підтримки Якимівської селищної ради протягом року проводились культурно-масові заходи,  присвячені Дню Перемоги, Дню Незалежності України, річниці утворення Якимівки та Якимівського району. Якимівською селищною радою постійно підтримуються ініціативи громадян та підприємств по благоустрою центрального парку та пам’ятних місць смт. Якимівка. Мешканці селища приймали  активну участь в спортивних змаганнях, як районного так и обласного рівня. Дев’ятий рік поспіль під патронатом голови Якимівської селищної ради  проводився турнір з волейболу серед дівчат, присвячений дню пам’яті  вчителя – тренера А.Г. Кучерини.  Основні завдання на 2012 рік :  забезпечення збереження та використання пам’яток культурної спадщини: пам’ятник загиблим Полтавчанам, Стелла, пам’ятник Макарову, пам’ятник визволителям Якимівки, пам’ятник В.І.Леніна, могили невідомого солдата; реалізація заходів щодо технічної модернізації установ культури селища сприяння  збереженню та поповненню бібліотечних фондів та музейних колекцій; підтримка розвитку аматорського мистецтва; покращення матеріально-технічної бази фізкультурно-оздоровчих закладів, участь у проведенні капітального ремонту стадіону «Колос»; створення умов для залучення до занять спортом та фізичною культурою мешканців селища, в першу чергу дітей та підлітків.

2.4. Молодіжна та сімейна політика. Протягом року збоку селищної ради приділялась основна увага розвитку мережі установи закладів, що опікується проблемами молоді, підтримці та розвитку молодіжних та дитячих закладів, творчої та обдарованої молоді. Проведення постійної роботи серед молоді і підлітків з питань пропаганд здорового способу життя  та попередження негативних явищ з  наркозалежності, блукання тощо.

 Основні завдання на 2012 рік : всіляко сприяти та підтримувати творчу та обдаровану молодь в усіх галузях мистецтва; забезпечення виконання завдань районної та обласної програм підтримки молоді ; сприяння підтримці молодіжних підприємницьких ініціатив; приймати активну участь у посиленні роботи з попередження негативних явищ наркозалежності , блукання ,насильства в сім’ї.

   3. Охорона навколишнього природного середовища

 Стан навколишнього природного середовища в смт. Якимівка в цілому залишається стабільним. В продовж року здійснювалось виконання робіт по створенню захисних лісових насаджень,  забезпечення безперешкодного пропуску талих вод під час весняного паводку. З метою покращення санітарного стану селища  за ініціативою Якимівської селищної ради виготовляються металеві контейнери  під сміття. Однак проблемним питанням залишається незадовільний стан очисних каналізаційних споруд, поводження з твердими побутовими відходами . Планом на 2012 рік у бюджеті селищної ради передбачаються кошти у сумі 70 тис. грн. на  озеленення селища.  Основні завдання на 2012 рік: клопотати перед райрадою та райдержадміністрацією про надання коштів на оздоровлення басейну річки М.Утлюг, поліпшення якості питної води; зменшення скиду забруднених стічних вод у річку М.Утлюг. проведення заходів берегоукріплення, захист від підтоплення; знешкодження, утилізація і розміщення промислових побутових відходів; відновлення будівництва очисних споруд смт. Якимівка.

4. Розвиток реального сектора економіки

4.1. Агропромисловий комплекс. Як і раніше на території Якимівської селищної  ради  продовжують займатись сільськогосподарською діяльністю такі підприємства як: ПП «Аскон» (керівник Новиков Г.В.), ПП «Широкий лан» (керівник Мирче-ва Л.Т.), сортовипробувальна станція (керівник Морозова В.С.), ПФ ІМЕСГ (керівник Федоренко В.В.),  «Агро+ТЕСС» (керівник Макарик В.Я..), Якимівський елеватор (керівник Сатановський В.М.). Незважаючи на несприятливі погодні умови в 2011 році, сільськогосподарські підприємства зібрали 8522 т. зернових, 2175 т. соняшника, 923 т. овочів, 2053 т. бахчових культур, своєчасно розрахувались з пайщиками, провели весь комплекс сільськогосподарських робіт, погасили усілякі заборгованості. Практично завершено реформування аграрного сектору.

4.2. Промисловість. 2011 рік  обумовлений занепадом діяльності промислових підприємств. У виконанні програми економічного і соціального розвитку селища у 2011 році братимуть участь такі підприємства, як ТОВ «Техносервис», Якимівський ВОЖКГ та ПО, ТОВ „Агронікс”.  Основні завдання на 2012 рік : забезпечення промислового виробництва. по можливості залучення інвестицій, оптимізація структури підприємств.

 4.3. Інвестиційна діяльність. Як відомо інвестиції відіграють значну роль у розвитку підприємств, що розташовані на території Якимівської селищної ради та реалізації існуючих соціальних програм.   Протягом  2011 року   була  продовжена робота по реалізації заходів щодо виконання Програми розвитку інвестиційної діяльності Запорізької області до 2012 року. Основними джерелами інвестування залишаються власні кошти підприємств, кошти державного, обласного, районного, місцевого бюджету селищної ради, кредитні ресурси та кошти населення. Основними об’єктами на будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт у 2012 році будуть такі об’єкти, автодороги селища, теплові, каналізаційні та водопровідні мережі селища, будинки комунального сектору та будівництво і введення в експлуатацію за рахунок коштів населення індивідуальних будинків.

4.4. Розвиток малого підприємництва. У 2012 році в селищі працюватиме 233 торгівельних підприємств малого підприємництва, які займаються різноманітною діяльністю, та 19 фермерських господарств. Прогнозувати їх стабільну роботу дуже складно.  Основні завдання на 2012 рік: забезпечення неухильного дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»; сприяння формування інфраструктури підтримки малого підприємництва; збільшення обсягів надходжень до бюджету селищної ради від усіх суб’єктів малого підприємництва.

 5. Фінансове забезпечення програми

Основою реалізації завдань, визначених програмою соціально-економічного та культурного розвитку селища на 2012 рік має стати поліпшенню фінансових результатів господарської діяльності, виконання бюджету, залучення усіх джерел інвестиційних ресурсів, перш за все власних доходів селищної ради.