Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

До відома.


Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік” з 1 грудня поточного року встановлюється мінімальна заробітна плата в розмірі 1218 грн.
Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може проводитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці ( обсяг роботи) .
До мінімальної заробітної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкідливих, особливо шкідливих умовах праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я , а також премії до ювілейних дат , за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, матеріальна допомога.
У разі коли працівникові, який виконав місячну ( годину ) норму праці, нарахована заробітна плата нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, підприємство проводить доплату до її рівня.
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.
Заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.
В період між переглядом розміру мінімальної заробітної плати особиста заробітна плата підлягає індексації згідно діючому законодавству.
Індексації підлягають грошові доходи, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають одноразового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці ( грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я , а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.
Згідно підвищеного розміру оплати праці в організаціях і підприємствах всіх форм власності необхідно провести відповідні зміни та виплачувати заробітну плату працівникам не менше встановленого законодавством мінімуму.


Головний державний інспектор праці