Головне меню

Авторизація


Партнери

Громадська організація "За розвиток Якимівського району"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДПІ інформує


Даною Концепцією передбачається, що декларування буде поширюватися на громадян, матеріальне становище яких відповідає певним критеріям.

 Перший з них – рівень річного доходу. Передбачено, що декларуванню підлягатимуть доходи, що перевищують 120 мінімальних заробітних плат (наприклад, з 1 січня 2014 р. – 156,2 тис. грн). Другий критерій – майновий. Декларацію необхідно буде подавати громадянам, що володіють рухомим і нерухомим майном на суму більше 1 200 мінімальних зарплат (1,5 млн. грн). Декларувати свої доходи будуть також власники фінансових зобов’язань на суму 120 мінімальних зарплат (156,2 тис. грн).

Не обійшлося і без вийнятків. Відповідно до Концепції, при будь-якій вартості майна в декларації не буде потрібно вносити відомості про квартири загальною площею до 120 кв. м і будинки площею до 250 кв. м, а також про транспортні засоби, обсяг двигунів яких не перевищує 2,5 тис. куб. см.

Слід зазначити, що Концепцією передбачається подання, так званої,  разової форми – заяви про майно, кошти та фінансові зобов’язання. Разова форма подається один раз – у перший рік початку декларування. Критеріями для подання разової форми є рівень річного доходу понад 120 мінімальних зарплат або вартість майна понад 1200 мінімальних зарплат, або сума фінансових зобов’язань понад 120 мінімальних зарплат. Подання разової форми не передбачає сплати яких-небудь податків із зазначених у ній об’єктів декларування. Якщо ж разова форма не надана, наявне на початок звітного періоду майно, кошти й фінансові зобов’язання не враховуються в подальшому при застосуванні методу співставлення доходів і витрат у майбутніх періодах.

Концепцією пропонується розширення доступних способів сплати податку – сплата податку  через термінали уповноважених банків, можливість сплати  податку із-зі кордону в іноземній валюті тощо.

Таким чином, щоб обрати найбільш оптимальну для України модель декларування доходів, необхідно почути думку самих платників податків. Запрошуємо долучитися до обговорення  Концепції реформи декларування доходів громадян на форумі офиційного веб-порталу Міндоходів http://forum.minrd.gov.ua/. З текстом Концепції можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/baneryi/kontseptsiya-reformi-deklaruvannya.